Przepalający się bezpiecznik

Tematy związane z ukladem elektrycznym Virago
Awatar użytkownika
przybylski_marek
Posty: 27
Rejestracja: 05 marca 2012, 08:30
Motocykl: yamaha virago 535
Lokalizacja: Skwierzyna
Wiek: 45
Status: Offline

Przepalający się bezpiecznik

Post autor: przybylski_marek »

Witam ponownie,
kolejny mój problem zaczął się jakieś 2 dni temu nagle zaczął przepalać mi się bezpiecznik 15A (kierunkowskazy, klakson, zielona kontrolka luzu). Wymieniam na nowy po kilku minutach przepalony. Nie wiem gdzie szukać.
Proszę o porady
Pozdrawiam
Marek Przybylski
Awatar użytkownika
micek1968
Posty: 871
Rejestracja: 25 października 2009, 12:26
Motocykl: VIRAGO XV 750
Lokalizacja: Zgierz
Wiek: 55
Kontakt:
Status: Offline

Re: Przepalający się bezpiecznik

Post autor: micek1968 »

Nie wiem czy coś pomoge ale miałem podobny problem i pomogło (chyba, bo od tej pory - odpukać- mam spokój) przeczyszczenie styków od włącznika kierunków. Ale równie dobrze może to być zupełnie co innego. Czy pali Ci się niezaleznie od stopnia użycia kierunków czy raczej np w mieście jak ich dużo używasz?
Pozdrawiam
Micek
Obrazek
Awatar użytkownika
Kargul
Posty: 685
Rejestracja: 23 listopada 2011, 11:44
Motocykl: BMW R1200GS
Lokalizacja: Luboń
Wiek: 43
Status: Offline

Re: Przepalający się bezpiecznik

Post autor: Kargul »

Pytanie czy pali się jak włączysz kierunek? Czy sam od siebie. Ja obstawiam przetarty przewód. I może to być dosyć ciężkie do wykrycia. Pozostaje schemat w rękę i poszukiwanie. Najlepiej postaraj się wyczuć czy bezpiecznik pali się po załączeniu czegoś, czy sam od siebie - ułatwi szukanie. Zacznij szukanie przy klaksonie (bo sterowany -).

Pozdrawiam i powodzenie
Awatar użytkownika
micek1968
Posty: 871
Rejestracja: 25 października 2009, 12:26
Motocykl: VIRAGO XV 750
Lokalizacja: Zgierz
Wiek: 55
Kontakt:
Status: Offline

Re: Przepalający się bezpiecznik

Post autor: micek1968 »

Dodatkowo można sprawdzić kierunki (klosze). Podobno lubią rdzewieć (u mnie było ładnie). Można też spróbować wymienić żarówki (koszt nieduży a tez podobno potrafią nieźle mieszać w instalacji).
Pozdrawiam
Micek
Obrazek
Awatar użytkownika
kjd
Posty: 218
Rejestracja: 07 lipca 2009, 22:19
Motocykl: virago xv 750/93
Lokalizacja: Zgierz
Wiek: 55
Kontakt:
Status: Offline

Re: Przepalający się bezpiecznik

Post autor: kjd »

Wypnij przewody od kierunków, zmierz miernikiem (ohm) czy nie mają przebicia "na masę" to samo zrób z przewodami klaksonu i luzu. Sprawdź również przełączniki, w stanie spoczynku obwód musi być otwarty.
Bezpiecznik przepala się w wyniku zwarcia, jeśli masz uszkodzoną izolację na przewodzie i + połączy się z - ,bez odbiornika, rezystancja maleje i powstaje prąd zwarciowy, i po bezpieczniku.
Kasia i Jarek
Errare humanum est
http://kasiajarek.webd.pl
Awatar użytkownika
-waldi-
Posty: 7073
Rejestracja: 14 kwietnia 2009, 22:29
Motocykl: XV700N '85/96+ST1100
Lokalizacja: Oświęcim
Wiek: 46
Kontakt:
Status: Offline

Re: Przepalający się bezpiecznik

Post autor: -waldi- »

możliwe, że ktoś zamienił miejscami przewody łączące kierunki z instalacją moto. Czarny musi iść na czarny w przeciwnym razie może palić bezpieczniki, jak oprawa żarówki dotknie do obudowy kierunku
Obrazek
ELITARNA LOŻA SZYDERCÓW
Obrazek
NIE UFAJ MECHANIKOWI, ZRÓB TO SAM !!!
Nie udzielam porad na PW - od tego jest forum!
Awatar użytkownika
Jotek535
Posty: 63
Rejestracja: 15 czerwca 2011, 15:46
Motocykl: Virago 535
Lokalizacja: Lidzbark Welski
Wiek: 31
Status: Offline

Re: Przepalający się bezpiecznik

Post autor: Jotek535 »

I koniecznie sprawdź czujnik stopu przy nożnym hamulcu bo u mnie jak zamiast bezpiecznika włożyłem drucik miedziany to zaczął mi dymić i tam było zwarcie przez wilgoć, damska suszarka i nawinięta specjalna izolacja przeciw wilgociowa załatwiła sprawę :wink:
ODPOWIEDZ