Ustawianie zapłonu 535

Tematy związane z ukladem elektrycznym Virago
Kamil75
Posty: 10
Rejestracja: 02 maja 2012, 06:54
Motocykl: 535 2YL
Lokalizacja: okolice Mińska Mazowieckiego
Status: Offline

Ustawianie zapłonu 535

Post autor: Kamil75 »

Witam.
Mam pytanie, które dla wielu z Was pewnie jest banalne. Czy ustawianie zapłonu jest jedne dla dwóch cylindrów czy dla każdego oddzielnie? Kolejne pytanie i prośba jednocześnie podpowiedzcie jak to zrobić, jak ustawić zapłon i pokierujcie do odpowiedniego wątku bo "szukajka" nie daje odpowiednich rezultatów.
Pozdrawiam
Zarażony:-)
Awatar użytkownika
Adam
Posty: 2226
Rejestracja: 22 października 2007, 19:52
Motocykl: 1100, 92r. OGAR 200
Lokalizacja: Święta Anna
Wiek: 45
Kontakt:
Status: Offline

Re: Ustawianie zapłonu 535

Post autor: Adam »

Nie wiem jak to sie nazywa fachowo ale Virago ma elektroniczny zapłon i niczego nie musisz rególować.
Jest i tyle :mrgreen:
Awatar użytkownika
Blunio
Posty: 5793
Rejestracja: 11 marca 2008, 10:21
Motocykl: Trek X-Caliber 8
Lokalizacja: Warszawa Bemowo
Wiek: 72
Status: Offline

Re: Ustawianie zapłonu 535

Post autor: Blunio »

zacier pisze:Nie wiem jak to sie nazywa fachowo ale Virago ma elektroniczny zapłon i niczego nie musisz rególować.
Jest i tyle :mrgreen:
Producenci Virago doszli do wniosku, że zapłon to zbyt poważna rzecz aby powierzać ją w ręce motocyklistów. Na pocieszenie zostawili gaźniki i .... całą resztę :bravo:
Nadzieja to ogień. To ogień, który chce płonąć nawet wtedy, gdy jest gaszony. Nadzieja to nieodparte dążenie, by odnajdywać sens w bezsensie i odkrywać prawdę w zamęcie kłamstw.
Samochód z Niemiec a kobieta z Polski - nigdy odwrotnie!!!
Awatar użytkownika
-waldi-
Posty: 7073
Rejestracja: 14 kwietnia 2009, 22:29
Motocykl: XV700N '85/96+ST1100
Lokalizacja: Oświęcim
Wiek: 46
Kontakt:
Status: Offline

Re: Ustawianie zapłonu 535

Post autor: -waldi- »

Kamil75 pisze:Czy ustawianie zapłonu jest jedne dla dwóch cylindrów czy dla każdego oddzielnie?
zależy od wersji - z jednym impulsatorem na 2 cylindry lub z dwoma, po jednym na cylinder. Zapłon nie podlega regulacji w Virago, jedynie możesz sprawdzić lampą stroboskopową tylny cylinder i zachowanie znaku F na kole magnesowym
Obrazek
ELITARNA LOŻA SZYDERCÓW
Obrazek
NIE UFAJ MECHANIKOWI, ZRÓB TO SAM !!!
Nie udzielam porad na PW - od tego jest forum!
ODPOWIEDZ