Wycinka kostek

Tematy związane z ukladem elektrycznym Virago
TREBOR03
Posty: 73
Rejestracja: 28 września 2009, 23:25
Motocykl: Honda Shadow VT 750
Lokalizacja: Rogów /Irlandia
Wiek: 55
Status: Offline

Wycinka kostek

Post autor: TREBOR03 »

Witam wszystkich.
Zachciało mi się wyciąć kostki w zegarach i połączyć przewody na wsuwki.Trochę wystawały i to mi przeszkadzało.W każdym razie :brak prądu na tylnym cylindrze i obrotościomierz przestał działać.Oddałem moto do elektryka,który po dwóch dniach zadzwonił i powiedział mi taką sumę za zrobienie ,że zrezygnowałem i moto mam już w domu.Myślę że będzie trzeba wymienić całą wiązkę+ zegary.Jednak zanim to zrobię( minie trochę czasu,bo spore koszty)może jakieś porady,sugestie jak to na naprawić.Jeśli musiał bym kupić przewody,to czy wersja amerykańska z 84r różni się od wersji na europę i czy roczniki też są różne pod względem instalacji?Pozdrawiam.
Awatar użytkownika
pisior
Posty: 5366
Rejestracja: 21 sierpnia 2009, 12:55
Motocykl: 535,1100 1500 1255
Lokalizacja: kostrzyn nad odra
Wiek: 46
Status: Offline

Re: Wycinka kostek

Post autor: pisior »

wszystko masz w downloads , sciagnij i kabelki sprawdz :)
Obrazek
Awatar użytkownika
-waldi-
Posty: 7073
Rejestracja: 14 kwietnia 2009, 22:29
Motocykl: XV700N '85/96+ST1100
Lokalizacja: Oświęcim
Wiek: 46
Kontakt:
Status: Offline

Re: Wycinka kostek

Post autor: -waldi- »

TREBOR03 pisze:czy wersja amerykańska z 84r różni się od wersji na europę i czy roczniki też są różne pod względem instalacji?Pozdrawiam.
tak różnią się zarówno USA/Europa jak i rocznikowo

Przypuszczalnie zrobiłeś zwarcie i upaliłeś tranzystor w module zapłonowym. Ale wcześniej sprawdź czy czujniki wału są w porządku i rozłącz pomarańczowy kabel przy obrotku i zostaw nie podłączony. Spróbuj odpalić - powinien
Jak nie to odszukaj przy module zapłonowym pomarańczowy i sprawdź opór do pomarańczowego przy cewce i przy obrotku - powinno być przejście.

Jak uda Ci się odpalić będziemy dalej gdybać :)
Obrazek
ELITARNA LOŻA SZYDERCÓW
Obrazek
NIE UFAJ MECHANIKOWI, ZRÓB TO SAM !!!
Nie udzielam porad na PW - od tego jest forum!
Awatar użytkownika
Andrews66
Posty: 144
Rejestracja: 28 sierpnia 2011, 23:36
Motocykl: stuki puki 1200
Wiek: 36
Status: Offline

Re: Wycinka kostek

Post autor: Andrews66 »

Waldi jesteś pewien, że odpali z odłączonym obrotomierzem?
U mnie jak poszedł pomarańczowy kabel w wiązce i styk kostka pod siedzeniem - cewka był, ale nie było do obrotomierza. W efekcie rozrusznik nie działał, dało się na pych odpalić i nie działał obrotek, ale palił normalnie na oba gary.
Awatar użytkownika
tigerses
Posty: 34
Rejestracja: 08 kwietnia 2011, 07:35
Motocykl: XV 750 SE 81r
Lokalizacja: Bielsko-Biała
Wiek: 40
Status: Offline

Re: Wycinka kostek

Post autor: tigerses »

Na pewno odpali z odłączonym obrotomierzem, obrotomierz jest tylko "wskazaniem" pracy silnika a nie układem bez którego silnik nie będzie działał.

Andrews66 - i co zrobiłeś że rozrusznik zaczął działać? wymieniłeś kabel do cewki? czy coś innego było powodem
Awatar użytkownika
-waldi-
Posty: 7073
Rejestracja: 14 kwietnia 2009, 22:29
Motocykl: XV700N '85/96+ST1100
Lokalizacja: Oświęcim
Wiek: 46
Kontakt:
Status: Offline

Re: Wycinka kostek

Post autor: -waldi- »

tigerses no nie właśnie... Andrews66 ma rację

W XV700 84 - 85 jest jeszcze blokada rozrusznika (pytanie jaką kolega ma instalacje) i może się okazać, że nie zakręci. Z postu napisanego wynika że kręci ale nie ma iskry na tyle.

przewód czerwono-biały przy obrotku jest od blokady rozrusznika



mnie to wygląda na czujnik, lub moduł, bo z impulsów idących na cewkę ma też sygnał podawany obrotek
Obrazek
ELITARNA LOŻA SZYDERCÓW
Obrazek
NIE UFAJ MECHANIKOWI, ZRÓB TO SAM !!!
Nie udzielam porad na PW - od tego jest forum!
Awatar użytkownika
Andrews66
Posty: 144
Rejestracja: 28 sierpnia 2011, 23:36
Motocykl: stuki puki 1200
Wiek: 36
Status: Offline

Re: Wycinka kostek

Post autor: Andrews66 »

miałem wymieniać wiązkę ale spiąłem tylko prowizorycznie obrotomierz z kostką pod siedzeniem. i działa :-)
U mnie był przerwany tylko pomarańczowy kabel.



Generalnie kolego schemat w jedną łapkę, miernik ustawiony na przepływ w drugą i lecisz, sprawdzasz wszystko max 2h roboty. Jeśli nic nie było za mocno wcześniej grzebane przy instalacji to powinno pójść bez większych problemów. :)
TREBOR03
Posty: 73
Rejestracja: 28 września 2009, 23:25
Motocykl: Honda Shadow VT 750
Lokalizacja: Rogów /Irlandia
Wiek: 55
Status: Offline

Re: Wycinka kostek

Post autor: TREBOR03 »

Motocykl był przywieziony przez mechaniura w nocy.Wczoraj rano zobaczyłem że wszystkie przewody są od siebie oddzielone,powyjmowane z wsuwek.Nie mam bladego pojęcia od czego zacząć? Jak obrotek nie działał,to palił na przedni.
Awatar użytkownika
Andrews66
Posty: 144
Rejestracja: 28 sierpnia 2011, 23:36
Motocykl: stuki puki 1200
Wiek: 36
Status: Offline

Re: Wycinka kostek

Post autor: Andrews66 »

Ale tak zupełnie, zupełnie bez kostek? Jeśli tak to z lekka przesrane... Wracaj obijać mechanika, niech doprowadzi do stanu w jakim go oddałeś, bo robota totalnie od nowa będzie co najmniej problematyczna.
Jeśli tak nie pójdzie to sprawdź po numerach silnika/ramy jaką dokładnie masz wersję i szukaj kogoś kto zrobi Ci zdjęcia kostek i wtyczek od wszystkich modułów,przerywacza, przekaźników, a potem zabawa ze schematem.
I przed pierwszym podłączeniem akumulatora i przekręceniem kluczyka modlitwa i pielgrzymka w święte miejsce.
TREBOR03
Posty: 73
Rejestracja: 28 września 2009, 23:25
Motocykl: Honda Shadow VT 750
Lokalizacja: Rogów /Irlandia
Wiek: 55
Status: Offline

Re: Wycinka kostek

Post autor: TREBOR03 »

Panowie,jakby nie patrząc i co by nie było,ale kostek nie ma,a przewody są rozpier...na maxa.Może wiecie które przewody(kolory) powinienem podłączyć jako pierwsze,żeby moto mogło zagadać,a czego by nie spalić.Pozdrowionka.
Awatar użytkownika
wąsaty7
Posty: 1416
Rejestracja: 25 stycznia 2009, 14:00
Motocykl: XV 1100 98r.
Lokalizacja: Szczecin
Status: Offline

Re: Wycinka kostek

Post autor: wąsaty7 »

W HAYNES znajdziesz schematy elektryczne w kolorze,odpowiadają kolorystyce przewodów instalacji.
Schemacik w łapkę i do roboty.
Wąsaty7
TREBOR03
Posty: 73
Rejestracja: 28 września 2009, 23:25
Motocykl: Honda Shadow VT 750
Lokalizacja: Rogów /Irlandia
Wiek: 55
Status: Offline

Re: Wycinka kostek

Post autor: TREBOR03 »

Moto odpaliło :D Pracuje na oba cylindry.To są zalety.Wady-po przejechaniu 8-10km.zaczyna szarpać,tak jakby była przerwa w prądzie lub paliwie.Wracam do domu,sprawdzam świece.Są suche.W czasie jazdy do domu zmieniałem położenie w kranika.Na PRI tarpanie jakby było mniejsze,albo tak mi się wydawało.Sam już nie wiem.
Po przejechaniu tych 8-10km przystanąłem na poboczu,zdjąłem fajkę z tylnego i nie było żadnej zmiany,czyli nie działał.Na co stawiamy Panowie,Paliwo,czy prąd?
Awatar użytkownika
leszekk
Posty: 4146
Rejestracja: 26 kwietnia 2009, 21:35
Motocykl: XV750 -> BMW R1200GS
Lokalizacja: mazowieckie
Status: Offline

Re: Wycinka kostek

Post autor: leszekk »

Jeśli świeca sucha to brak paliwa
In God we Trust -- all others must submit an X.509 certificate.
TREBOR03
Posty: 73
Rejestracja: 28 września 2009, 23:25
Motocykl: Honda Shadow VT 750
Lokalizacja: Rogów /Irlandia
Wiek: 55
Status: Offline

Re: Wycinka kostek

Post autor: TREBOR03 »

Dzisiaj zrobiłem następną przejażdżkę.Około 12km.bez niespodzianek.Jazda spokojna 100-120km/h,następnie manetka opór ,150km/h,odpuszczam gaz i po jakiś 500m znów zaczyna tarpać.Zjazd na pobocze,zdjąłem fajkę i znów to samo co wczoraj,nie pracuje tylny.Zgasiłem,odczekałem jakieś 2-3min.odpalam i cyka aż miło.Spokojna jazda do domu i nić się złego nie dzieje.a więc kiedy wstawię jej w piz...zaczyna się buntować.Świece na przednim i tylnym mają ten sam kolor i są suche,a przód działa bez problemu.Jest jeszcze jedna zagadka o której nie pisałem.Nie działa główny -awaryjny wyłącznik.Mogę gasić moto tylko kluczykiem.Przy przełączeniu na STOP
przestaje działać tylko obrotek,a motocykl nadal pracuje.Czy to nie ma wpływu na te tarpania? Sprawdzałem przewody od tego wyłącznika.Są dwa czerwone z paskami białymi lub żółtymi.Jak jest włączony na obu jest prąd,wyłączony,jest na jednym.Prąd dochodzi i wychodzi z kostki która jest w lampie.Może ktoś z Was wie gdzie mają swój koniec te dwa kable? Dzięki za wszelaką pomoc.Pozdrowionka.
ODPOWIEDZ