Zalewanie akumulatora nowymi płynami?

Tematy związane z ukladem elektrycznym Virago
Awatar użytkownika
micek1968
Posty: 871
Rejestracja: 25 października 2009, 12:26
Motocykl: VIRAGO XV 750
Lokalizacja: Zgierz
Wiek: 55
Kontakt:
Status: Offline

Zalewanie akumulatora nowymi płynami?

Post autor: micek1968 »

Czy ktoś może mi powiedzieć czy można wylać stary elektrolit i nalać nowy i czy to zaszkodzi aku? Aku było jakby padnięte, wymieniłem kwas i od razu odżył... ale teraz po zimie się okazało że ładuje się kilkanaście godzin i ma niecałe 12V...
Pozdrawiam
Micek
Obrazek
Awatar użytkownika
pisior
Posty: 5366
Rejestracja: 21 sierpnia 2009, 12:55
Motocykl: 535,1100 1500 1255
Lokalizacja: kostrzyn nad odra
Wiek: 46
Status: Offline

Re: Zalewanie akumulatora nowymi płynami?

Post autor: pisior »

tylko woda destylowana , nigdy elektrolit
Obrazek
Awatar użytkownika
Blunio
Posty: 5793
Rejestracja: 11 marca 2008, 10:21
Motocykl: Trek X-Caliber 8
Lokalizacja: Warszawa Bemowo
Wiek: 72
Status: Offline

Re: Zalewanie akumulatora nowymi płynami?

Post autor: Blunio »

Były takie patenty, że wylewało się kwas, zalewało aqua distilata i ładowało. Operację się powtarzało kilkukrotnie. Potem zalewało się elektrolit i pozostawało w błogim odczuciu że reanimowało się zasiarczony aku. Ale wtedy nie można było kupić nowego aku, bo był stan wojenny. Więc nie próbuj leczyć syfa pudrem (jak mawia kyller), tylko kup nowy aku. Trzeba iść z duchem postępu -konsumpcyjnego, hehe :mrgreen:
Nadzieja to ogień. To ogień, który chce płonąć nawet wtedy, gdy jest gaszony. Nadzieja to nieodparte dążenie, by odnajdywać sens w bezsensie i odkrywać prawdę w zamęcie kłamstw.
Samochód z Niemiec a kobieta z Polski - nigdy odwrotnie!!!
podbiel
Posty: 1639
Rejestracja: 05 czerwca 2010, 14:09
Motocykl: virago xv750 '95
Status: Offline

Re: Zalewanie akumulatora nowymi płynami?

Post autor: podbiel »

Pisior nie dolewka tylko wymiana. Kiedyś przeprowadzało się takie operacje ale trzeba to robić ostrożnie bo jeśli na dnie skrzynek jest jakiś syf to łatwo doprowadzić do zwarcia między płytami. Jeśli dobrze pamiętam to po wylaniu starego elektrolitu zalewało się go wodą destylowaną i ładowało małym prądem w celu odsiarczenia. dopiero potem nowy i ponowne ładowanie.
Awatar użytkownika
wąsaty7
Posty: 1416
Rejestracja: 25 stycznia 2009, 14:00
Motocykl: XV 1100 98r.
Lokalizacja: Szczecin
Status: Offline

Re: Zalewanie akumulatora nowymi płynami?

Post autor: wąsaty7 »

Takich rzeczy się nie robi,akumulator jest tylko raz w swoim życiu zalewany elektrolitem(za wyjątkiem prób odsiarczania ale to inna bajka). Przez cały okres pracy uzupełniamy poziom elektrolitu wodą destylowaną.Zmieniając elektrolit dobiłeś akumulator.
Wąsaty7
Awatar użytkownika
micek1968
Posty: 871
Rejestracja: 25 października 2009, 12:26
Motocykl: VIRAGO XV 750
Lokalizacja: Zgierz
Wiek: 55
Kontakt:
Status: Offline

Re: Zalewanie akumulatora nowymi płynami?

Post autor: micek1968 »

w sumie polecił mi tak zrobić sprzedawca ze sklepu z akumulatorami (chyba go zmienię).. W moim przypadku woda nie wyparowała tylko podczas wywrotki kwas mi sie wylał (widać na wydechach)... Teraz to i tak już kupa bo już zalany dawno był i własnie zdechł ..jutro ide po nowy aku :)
Pozdrawiam
Micek
Obrazek
Awatar użytkownika
marian07
Posty: 271
Rejestracja: 20 listopada 2009, 08:48
Motocykl: VN900
Lokalizacja: Zajezierze
Wiek: 59
Status: Offline

Re: Zalewanie akumulatora nowymi płynami?

Post autor: marian07 »

Ten patent był jak najbardziej dobry ale do akumulatorów z tamtej epoki, które po kupnie należało zalać i "zaformować".
Starej daty jestem, to kiedyś działało - dobrze pamiętam.
Teraz chyba wszystkie aku są albo gotowe, albo suchoładowane i taka operacja niestety nic nie da poza nerwami.
Ten sprzedawca coś słyszał pewnie przy kolacji, ale nie do końca.
Najdroższa jest pierwsza butelka
LS650, XV750, C90, VTX1300, VTX1800, ST1100, VS1400, VL800, VT1100C3Aero, VF750, MGNevada750, C50
ODPOWIEDZ