motor przerywa na wyższych obrotach

Tematy związane z ukladem elektrycznym Virago
weebster85
Status: Offline

motor przerywa na wyższych obrotach

Post autor: weebster85 »

Witam.
Mam nietypowy problem z Virago 535 z 1989r.
Otóż motor przerywa na wyższych obrotach (strzela z rury wydechowej, nie ma mocy i szarpie) i przestaje tylko w tedy gdy go "trochę obciąże" poprzez włączenie np. świateł obojętnie jakich. Zauważyłem też że mam drobne kłopoty z odpalaniem jak trochę dłużej postoi. Czasami ma tez zawalone świece, czarne, zakopcone.
Podejrzewam, że może to być regulator napięcie, ale mogę się mylić.
Za wszelką pomoc będę bardzo wdzięczny :nazdrowie:
Awatar użytkownika
-waldi-
Posty: 7073
Rejestracja: 14 kwietnia 2009, 22:29
Motocykl: XV700N '85/96+ST1100
Lokalizacja: Oświęcim
Wiek: 46
Kontakt:
Status: Offline

Re: motor przerywa na wyższych obrotach

Post autor: -waldi- »

Możliwe, że regulator, ale ja stawiam na brak odpowiedniej masy lub połaczenia na "+"

sprawdź:
masę regulatora,
masę silnika,
stan przyłączy przy akumulatorze i na złączach od + aku do czerwonego regulatora.

jak chcesz się szybko dowiedzieć gdzie masz słaby styk, to ustawiasz miernik na zakres kilku V (w najtańszych zakres 2V lub 2000mV) i mierzysz napięcie między obudową regulatora, a klemą "-" aku,
i drugi pomiar od przewodu czerwonego regulatora do klemy"+" aku bez rozłączania czegokolwiek.
Oba pomiary wykonaj na odpalonym moto, załączonych światłach i podwyższonych obrotach.

spadek napięcia na którymś z obwodów powyżej 0,1V wymaga interwencji - czyszczenia, konserwacji, wymiany złącz itd...

Duże spadki napięć = niski prąd ładowania aku, lub jego brak.
Obrazek
ELITARNA LOŻA SZYDERCÓW
Obrazek
NIE UFAJ MECHANIKOWI, ZRÓB TO SAM !!!
Nie udzielam porad na PW - od tego jest forum!
weebster85
Status: Offline

Re: motor przerywa na wyższych obrotach

Post autor: weebster85 »

Dzięki śliczne za pomoc, jak tylko znajdę chwilkę czasu to postaram się to naprawić.
Jeszcze raz dziękuję i do zobaczenia na jakimś zlocie.
Pozdrawiam Daniel.
ODPOWIEDZ