Reset licznika dziennego

Tematy związane z ukladem elektrycznym Virago
Andrzej Pucher
Posty: 9
Rejestracja: 29 kwietnia 2010, 19:50
Motocykl: Virago 1100
Lokalizacja: Katowice
Wiek: 74
Status: Offline

Reset licznika dziennego

Post autor: Andrzej Pucher »

Szukam u braci (i sióstr) motocyklistów pomocy w znalezieniu pokrętła kasowania stanu licznika dziennego do mojej Virażki 1100, pasuje także od 750, myślę że od innych podobnych może też pasować. Przeszukałem okoliczne salony i zbiera mnie pusty śmiech, bo wszędzie chcą mi sprowadzić całość (tzn.licznik) za kilkaset złotych. Mam do oddania za darmo ( w dobre ręce) potrzebującemu instrukcje do Drag Star XV 650 oraz Yamaha YZF 600R.tel. 501 423 352
Yaman49
Awatar użytkownika
leszekk
Posty: 4146
Rejestracja: 26 kwietnia 2009, 21:35
Motocykl: XV750 -> BMW R1200GS
Lokalizacja: mazowieckie
Status: Offline

Re: Reset licznika dziennego

Post autor: leszekk »

Znajdź mechanika precyzyjnego albo dobrego zegarmistrza i Ci wystruga na tokareczce
In God we Trust -- all others must submit an X.509 certificate.
Andrzej Pucher
Posty: 9
Rejestracja: 29 kwietnia 2010, 19:50
Motocykl: Virago 1100
Lokalizacja: Katowice
Wiek: 74
Status: Offline

Re: Reset licznika dziennego

Post autor: Andrzej Pucher »

Znalazłem na ALLEGRO. Wprawdzie nie od Virażki, ale resztę sobie dorobię. Dziękuję za dobre chęci. A tych instrukcji naprawdę nikt nie potrzebuje?
Yaman49
dudi o7
Posty: 198
Rejestracja: 20 maja 2008, 09:51
Motocykl: xv750,Road Star 1700
Lokalizacja: Rogów
Status: Offline

Re: Reset licznika dziennego

Post autor: dudi o7 »

Ja Ci dam przepis jak taką gałkę zrobić domowym sposobem:
Bierzesz nakrętkę od maści NEOMYCINUM JELFA (jest łudząco podobna do oryginału...nikt się nie zorientuje).Masą klejową POKSILINA wypełniasz środek, wkręcasz natłuszczoną wazeliną techniczną śrubkę fi 4(chyba). Jak POKSYLINA zrobi się twarda, wykręcasz śrubkę i masz pokrętło.Oczywiście trzeba się przyłożyć i zrobić to dokładnie żeby był zadowalający efekt. I po sprawie.
Andrzej Pucher
Posty: 9
Rejestracja: 29 kwietnia 2010, 19:50
Motocykl: Virago 1100
Lokalizacja: Katowice
Wiek: 74
Status: Offline

Re: Reset licznika dziennego

Post autor: Andrzej Pucher »

W teorii to jest sensowne. Mam jednak nadzieję, że jesteś żartowniś. W praktyce są bowiem dwie "zagwozdki";
- po pierwsze śrubka nie wchodzi do nakrętki a do tulejki, która z niej wychodzi, tulejka ma około 2 cm długości.
- po drugie, wewnętrzny gwint ma być "lewy". Tak więc w teorii Twój pomysł wygląda sensownie, w praktyce jednak wykonanie stwarza szereg problemów technologiczno-materiałowych. Pozostaje czekać na przesyłkę z ALLEGRO. Dziękuję jednak za dobre chęci.
Yaman49
ODPOWIEDZ