Yamaha Virago 250 - jaki akumulator?

Tematy związane z ukladem elektrycznym Virago
Awatar użytkownika
Joanna78
Posty: 224
Rejestracja: 26 września 2011, 08:54
Motocykl: YAMAHA Virago 535
Lokalizacja: Nałęczów
Status: Offline

Yamaha Virago 250 - jaki akumulator?

Post autor: Joanna78 »

Witam mam Yamahę Virago 250 z 91 r
Jaki powinam kupić do niej akumulator?
Miałam Exide Bike YB14L-A2 jest on 2 cm wyższy i ma 14 Ah
niż polecany na forum aku YB10L-B2 -ma on 11Ah.
Ten wyższy akumulator mieści sie na styk w motocyklu, nie wiem czy to dobrze, prosze o kilka słów na ten temat.
Pozdrawiam Asia
LWG !!!
Awatar użytkownika
toooomelo
Posty: 5395
Rejestracja: 30 kwietnia 2011, 18:04
Motocykl: XV535 -> FZS600
Lokalizacja: Poznań/Luboń
Wiek: 55
Kontakt:
Status: Offline

Re: Yamaha Virago- jaki akumulator?

Post autor: toooomelo »

Zapraszamy do "Powitalni". Zwłaszcza, że jeździsz Virażką ;)
Viśniówka -> Mexicana -> Silverka
Obrazek
Awatar użytkownika
Joanna78
Posty: 224
Rejestracja: 26 września 2011, 08:54
Motocykl: YAMAHA Virago 535
Lokalizacja: Nałęczów
Status: Offline

Re: Yamaha Virago- jaki akumulator?

Post autor: Joanna78 »

dzięki za zaproszenie, już skorzystałam ;-)
LWG !!!
Awatar użytkownika
vinny
Posty: 1107
Rejestracja: 03 marca 2011, 00:00
Motocykl: xv 750 92 4FY
Lokalizacja: Gdańsk , Ballinasloe co Galway ROI
Status: Offline

Re: Yamaha Virago- jaki akumulator?

Post autor: vinny »

Jak się mieści to możesz kupić taki jak miałaś ,parafrazując trochę "więcej prądu" nie zaszkodzi , może być wyższy , pod warunkiem , że klema+ z aku nie dotyka niczego metalowego . Po włożeniu nowego aku sprawdż koniecznie czy masz prawidłowy prąd ładowania. Poczytaj o tym na forum ( wiedzy nigdy za wiele :wink: ) , każdy amator elektryk z woltomierzem może to łatwo sprawdzić .
vinny ROI
Ride free!!
You'll never see a Bike Outside a Shrink's Office
Awatar użytkownika
Joanna78
Posty: 224
Rejestracja: 26 września 2011, 08:54
Motocykl: YAMAHA Virago 535
Lokalizacja: Nałęczów
Status: Offline

Re: Yamaha Virago- jaki akumulator?

Post autor: Joanna78 »

dziekuje za odpowiedź,
LWG !!!
viragomen
Status: Offline

Re: Yamaha Virago- jaki akumulator?

Post autor: viragomen »

Lekko dziwi mnie, że 14-tka wlazła :D.
Joanna78 pisze:...Miałam Exide Bike YB14L-A2 jest on 2 cm wyższy i ma 14 Ah
niż polecany na forum aku YB10L-B2 -ma on 11Ah...
Nie wiem gdzie i kto polecał 10-B2, ale producent takiego nie poleca i ja również bym takiego nie kupił, no chyba że innego w sklepie nie mają :wink:.
Zalecany jest *****-A2.
vinny pisze:Jak się mieści to możesz kupić taki jak miałaś ,parafrazując trochę "więcej prądu" nie zaszkodzi , może być wyższy , pod warunkiem , że klema+ z aku nie dotyka niczego metalowego...
Do wypowiedzi kolegi bym dodał, że jeżeli podczas czynności przykręcania siedzenia ono mocno "sprężynuje" utrudniając tą czynność, to też akumulator jest zbyt wysoki.

No ale dochodzimy do kosztów. Podaję przykład cen akumulatorów Yuasa z tego sklepu: link
YB10L-A2 :arrow: 122.90zł
YB12AL-A2 :arrow: 125.90zł
YB14L-A2 :arrow: 166.90zł
Mając taki wybór bez bez zastanowienia wybrałbym YB12AL-A2 :D.
Awatar użytkownika
vinny
Posty: 1107
Rejestracja: 03 marca 2011, 00:00
Motocykl: xv 750 92 4FY
Lokalizacja: Gdańsk , Ballinasloe co Galway ROI
Status: Offline

Re: Yamaha Virago- jaki akumulator?

Post autor: vinny »

Ok , nie dodałem , lepiej kupić zalecany przez producenta , ale obojętnie który kupisz to sprawdż prąd ładowania , to ważne . Różnica między B-2 a A-2 polega na tym że jeden ma z lewej strony układ odgazowania a drugi z prawej.Kolego viragomen jeżeli chcesz napisać , że to istotny szczegół , to proszę najpierw poczytaj na ten temat , koleżanka nic nie pisała na temat "sprężynowania " kanapy (siedzenie zazwyczaj kierowca zabiera ze sobą :) )napisała ,że mieści się na styk.
vinny ROI
Ride free!!
You'll never see a Bike Outside a Shrink's Office
Awatar użytkownika
Joanna78
Posty: 224
Rejestracja: 26 września 2011, 08:54
Motocykl: YAMAHA Virago 535
Lokalizacja: Nałęczów
Status: Offline

Re: Yamaha Virago- jaki akumulator?

Post autor: Joanna78 »

w sumie to nie wiem dokładnie jak sie zarachowuje siedzenie, gdyż niedawno kupiłam motor i za wile jeszcze nim nie jeździłam, dzięki za wypowiedzi
LWG !!!
Awatar użytkownika
pisior
Posty: 5366
Rejestracja: 21 sierpnia 2009, 12:55
Motocykl: 535,1100 1500 1255
Lokalizacja: kostrzyn nad odra
Wiek: 46
Status: Offline

Re: Yamaha Virago- jaki akumulator?

Post autor: pisior »

vinny pisze:Ok , nie dodałem , lepiej kupić zalecany przez producenta , ale obojętnie który kupisz to sprawdż prąd ładowania , to ważne . Różnica między B-2 a A-2 polega na tym że jeden ma z lewej strony układ odgazowania a drugi z prawej.Kolego viragomen jeżeli chcesz napisać , że to istotny szczegół , to proszę najpierw poczytaj na ten temat , koleżanka nic nie pisała na temat "sprężynowania " kanapy (siedzenie zazwyczaj kierowca zabiera ze sobą :) )napisała ,że mieści się na styk.
no właśnie , system odgazowania lepiej jak bedzie po prawidlowej ,bo elektrolit czyni cuda ,z naszych ram :(
ja kupiłem moto gdzie nie bylo rurki wcześniej i rama zdzewieje :frustrated:
Obrazek
viragomen
Status: Offline

Re: Yamaha Virago- jaki akumulator?

Post autor: viragomen »

:humm: Wydawało mi się, że obie rady się uzupełniają i sprawa jest jasna, ale najwyraźniej mi się tylko wydawało :kwasny:.
vinny pisze:...Kolego viragomen jeżeli chcesz napisać , że to istotny szczegół , to proszę najpierw poczytaj na ten temat ...
WTF? :? Chyba logicznym jest, że gdybym nie wiedział o co chodzi to bym o tym nie wspominał. :frustrated:
vinny pisze:...Różnica między B-2 a A-2 polega na tym że jeden ma z lewej strony układ odgazowania a drugi z prawej...
Jaką przydatność "doradczą" ma to zdanie? Coś w okolicach zera? Całe zero? Mniej niż zero? :D

Moje: "Zalecany jest *****-A2." jest chyba kilkakrotnie wartościowsze, no ale jak kolega zanadto kombinuje jak tu zabłysnąć no to wychodzą takie kwiatki. :|
vinny pisze:...koleżanka nic nie pisała na temat "sprężynowania " kanapy...napisała ,że mieści się na styk.
Ja natomiast chyba dosyć wyraźnie okazałem swoje zdziwienie, że wszedł akumulator o 2 rozmiary większy i mam podejrzenia, że ma prawo coś tam nie grać i warto zwrócić na to uwagę.

...No ale dla kolegi musi jak wół być wszystko napisane, wtedy idzie sobie doczytać i już jest w pełni gotów do udzielania rad :P.
Awatar użytkownika
vinny
Posty: 1107
Rejestracja: 03 marca 2011, 00:00
Motocykl: xv 750 92 4FY
Lokalizacja: Gdańsk , Ballinasloe co Galway ROI
Status: Offline

Re: Yamaha Virago- jaki akumulator?

Post autor: vinny »

Viragomen już raz prosiłem , żebyś nie wyrywał zdań z kontekstu i nie manipulował , to nieładnie i kiepsko Ci wychodzi.
Powala Twój tekst "akumulator o 2 rozmiary większy" po czymś takim widzę , że nie masz zielonego pojęcia w temacie.
Za odzywkę "mniej niż zero" można dostać klapsa w tę roześmianą mordkę ,uważaj na siebie.
vinny ROI
Ride free!!
You'll never see a Bike Outside a Shrink's Office
viragomen
Status: Offline

Re: Yamaha Virago- jaki akumulator?

Post autor: viragomen »

Po 1 :arrow: Ja nigdy nie manipuluję i bardzo bardzo rzadko zdarza mi się wyrwać zdanie z kontekstu (co tutaj nie miało miejsca),
po 2 :arrow: Jak co komu wychodzi oceniają obiektywni obserwatorzy a nie ty lub ja,
po 3 :arrow: Rozmowa o akumulatorach nie ma wielkiego sensu, skoro nie kumasz nawet znaczenia słowa "rozmiar", więc zapewne wielkim problemem jest dla ciebie nawet zakup koszulki, a co dopiero akumulatora :|,
po 4 :arrow: Ostatnie zdanie twojej wypowiedzi jest najprawdopodobniej nieregulaminowe.
Awatar użytkownika
pisior
Posty: 5366
Rejestracja: 21 sierpnia 2009, 12:55
Motocykl: 535,1100 1500 1255
Lokalizacja: kostrzyn nad odra
Wiek: 46
Status: Offline

Re: Yamaha Virago- jaki akumulator?

Post autor: pisior »

vinny pisze:Viragomen już raz prosiłem , żebyś nie wyrywał zdań z kontekstu i nie manipulował , to nieładnie i kiepsko Ci wychodzi.
Powala Twój tekst "akumulator o 2 rozmiary większy" po czymś takim widzę , że nie masz zielonego pojęcia w temacie.
Za odzywkę "mniej niż zero" można dostać klapsa w tę roześmianą mordkę ,uważaj na siebie.
napewno nie pomogłeś damie , a aku to i w sakwie można wozić taki z 60 AH i napewno virka odpali ,a jak już nie to te 10km ,na rozruszniku pociągnie , można wiecej ,ale po co ,zalecany to zalecany i trzymajmy sie tego :)
kombinatorow jest dużo ,a potem trza wszystko poprawiac :)nalej wiecej oleju ,na dlużej starczy ,i uszczelnij lagi dodatkowo czerwonym silikonem :)
Obrazek
Awatar użytkownika
vinny
Posty: 1107
Rejestracja: 03 marca 2011, 00:00
Motocykl: xv 750 92 4FY
Lokalizacja: Gdańsk , Ballinasloe co Galway ROI
Status: Offline

Re: Yamaha Virago- jaki akumulator?

Post autor: vinny »

Pisior czy pomogłem to zapytaj Joanny78.Też jestem zwolennikiem zalecanych części i napraw przez fachowca.Jeżeli jesteś ciekawy , dlaczego w przypadku akumulatora odchodzę od zasady to zapraszam na priv żeby nie zaśmiecać forum , udzielę szczegółowej informacji , może ci się przydać .Chciałbym jeszcze dodać że "rurka" o której pisałeś wcześniej nie ma nic wspólnego z układem odgazowania akumulatora , ona spełnia inną rolę .
pozdrawiam
vinny ROI
Ride free!!
You'll never see a Bike Outside a Shrink's Office
Awatar użytkownika
vinny
Posty: 1107
Rejestracja: 03 marca 2011, 00:00
Motocykl: xv 750 92 4FY
Lokalizacja: Gdańsk , Ballinasloe co Galway ROI
Status: Offline

Re: Yamaha Virago- jaki akumulator?

Post autor: vinny »

viragomen pisze:Po 1 :arrow: Ja nigdy nie manipuluję i bardzo bardzo rzadko zdarza mi się wyrwać zdanie z kontekstu (co tutaj nie miało miejsca),
po 2 :arrow: Jak co komu wychodzi oceniają obiektywni obserwatorzy a nie ty lub ja,
po 3 :arrow: Rozmowa o akumulatorach nie ma wielkiego sensu, skoro nie kumasz nawet znaczenia słowa "rozmiar", więc zapewne wielkim problemem jest dla ciebie nawet zakup koszulki, a co dopiero akumulatora :|,
po 4 :arrow: Ostatnie zdanie twojej wypowiedzi jest najprawdopodobniej nieregulaminowe.
ad 1 w poprzedniej Twojej wypowiedzi są trzy zdania wyrwane z mojego tekstu i zmanipulowane
ad 2 pewnie obiektywni czytelnicy , a nie obserwatorzy bo do oglądania to tutaj nic nie ma.
ad 3 wiem co to rozmiar , koszulki ,spodni,gaci , a nawet znam się na rozmiarówce biustonoszy , ale nie wiem co znaczy 2 rozmiary większy odnośnie akumulatora , wytłumacz proszę , chętnie się nauczę czegoś nowego.
ad 4" Com napisał tom napisał " na chamstwo odpowiadam chamstwem . Mam nadzieję , że zgłosiłeś moją nieregulaminowość adminowi.
vinny ROI
Ride free!!
You'll never see a Bike Outside a Shrink's Office
Awatar użytkownika
karol123
Posty: 172
Rejestracja: 19 sierpnia 2009, 20:31
Motocykl: BMW K100
Lokalizacja: Poznań
Wiek: 43
Status: Offline

Re: Yamaha Virago- jaki akumulator?

Post autor: karol123 »

Cały viragomen cały czas coś manipuluje :D
Jawka 50 Komar 3 Ogar 200 WSK 125 M06 175 Kobuz Mińsk 125 MZ 250 Jawa 350
viragomen
Status: Offline

Re: Yamaha Virago- jaki akumulator?

Post autor: viragomen »

vinny pisze:...już raz prosiłem , żebyś nie wyrywał zdań z kontekstu i nie manipulował...
...ad 1 w poprzedniej Twojej wypowiedzi są trzy zdania wyrwane z mojego tekstu i zmanipulowane...
Ja manipuluję? :| To zapewne u mnie słowo "kontekstu" zamieniło się w "tekstu", to jest :arrow: manipulacja.

Wyrwać słowo z kontekstu w zasadzie mi się nie zdarza, ale z tekstu wyrywam co i rusz bardzo chętnie :D.
vinny pisze:...ad 2 pewnie obiektywni czytelnicy , a nie obserwatorzy bo do oglądania to tutaj nic nie ma...
Forum lub temat na forum się obserwuje, ale w myśl zasady "moja racja jest najmojsza" (już nie po raz pierwszy w tym wątku :?) niech ci będzie, bo widzę że masz jakąś obsesję odnośnie słówek.
W takich sprawach zalecam konsultację z prof. Miodkiem lub kimś z jego fachu, wtedy po burzliwej i krótkiej, tylko kilkugodzinnej naradzie będą pewnie nawet jakieś wnioski wyciągnięte. :)
vinny pisze:...ad 3 wiem co to rozmiar , koszulki ,spodni,gaci , a nawet znam się na rozmiarówce biustonoszy , ale nie wiem co znaczy 2 rozmiary większy odnośnie akumulatora , wytłumacz proszę , chętnie się nauczę czegoś nowego...
Jeżeli nosisz na sobie te biustonosze lub ewentualnie nimi handlujesz, to mógłbym się zawahać czy ci w tą wypowiedź uwierzyć, bo w przeciwnym wypadku nie masz prawa się na tym znać skoro specjaliści donoszą, że większość kobiet się nie do końca w temacie orientuje :P.
Jeżeli część wypowiedzi okazuje się kłamstwem czy :arrow: manipulacją, to reszta jest automatycznie oceniona w ten sam sposób.

Kiedy będziesz naprawdę ale to naprawdę gotów przyjmować nową wiedzę, a nie zaśmiecać forum dowartościowując się "zapraszam na priv żeby nie zaśmiecać forum , udzielę szczegółowej informacji , może ci się przydać". :D
vinny pisze:...ad 4" Com napisał tom napisał " na chamstwo odpowiadam chamstwem . Mam nadzieję , że zgłosiłeś moją nieregulaminowość adminowi...
Odpowiadasz chamstwem? To znowu jest :arrow: manipulacja, bo to ty od chamstwa zacząłeś i chamstwem ciągle poganiasz.
Awatar użytkownika
Mocho
Posty: 639
Rejestracja: 21 kwietnia 2010, 21:33
Motocykl: virago xv250 '93
Lokalizacja: pod Kielcami ;)
Wiek: 33
Kontakt:
Status: Offline

Re: Yamaha Virago- jaki akumulator?

Post autor: Mocho »

sezon się kończy czy co? :D
moje wypowiedzi wyrażają moje poglądy na różne sprawy, masz prawo się z nimi nie zgadzać a ja mam prawo mieć to w d...
Obrazek
Awatar użytkownika
pisior
Posty: 5366
Rejestracja: 21 sierpnia 2009, 12:55
Motocykl: 535,1100 1500 1255
Lokalizacja: kostrzyn nad odra
Wiek: 46
Status: Offline

Re: Yamaha Virago- jaki akumulator?

Post autor: pisior »

Mocho pisze:sezon się kończy czy co? :D
wychodzą z nerw :)
Obrazek
Awatar użytkownika
vinny
Posty: 1107
Rejestracja: 03 marca 2011, 00:00
Motocykl: xv 750 92 4FY
Lokalizacja: Gdańsk , Ballinasloe co Galway ROI
Status: Offline

Re: Yamaha Virago- jaki akumulator?

Post autor: vinny »

:mrgreen:viragomen niezły kabaret piszesz :lol: , mam tylko jeszcze mała prośbę , napisz coś jeszcze o tym akumulatorze o "2 rozmiary większym" , i koniecznie o tych kobietach co nie orientują się w rozmiarówce biustonoszy :lol: i o tych co się orientują też napisz.
vinny ROI
Ride free!!
You'll never see a Bike Outside a Shrink's Office
dudi o7
Posty: 198
Rejestracja: 20 maja 2008, 09:51
Motocykl: xv750,Road Star 1700
Lokalizacja: Rogów
Status: Offline

Re: Yamaha Virago- jaki akumulator?

Post autor: dudi o7 »

karol123 pisze:Cały viragomen cały czas coś manipuluje :D
NIE...On jest największy mędrzec. Najmądrzejszy z mądrych.
Aż dziw że ta mądrość mu jeszcze czaszki nie rozerwała. :lol:
vinny pisze:
vinny pisze:można dostać klapsa w tę roześmianą mordkę ,uważaj na siebie.
Słuszna uwaga. Może to, nauczyło by go trochę skromności.
Awatar użytkownika
leszekk
Posty: 4146
Rejestracja: 26 kwietnia 2009, 21:35
Motocykl: XV750 -> BMW R1200GS
Lokalizacja: mazowieckie
Status: Offline

Re: Yamaha Virago- jaki akumulator?

Post autor: leszekk »

Proponuję zamknąć ten wątek i skierować do śmietnika bo zamiast wnosić coś do naszej zbiorowej wiedzy jest jedynie platformą wymiany obelg.
In God we Trust -- all others must submit an X.509 certificate.
Awatar użytkownika
Dono
Posty: 2463
Rejestracja: 19 listopada 2007, 17:46
Motocykl: 1100 '91
Lokalizacja: Iskrzyczyn-Skoczów
Wiek: 40
Status: Offline

Re: Yamaha Virago- jaki akumulator?

Post autor: Dono »

A może koledzy "vinny" i "viragomen" skoro już chcą uchodzić za wyjątkowych znawców odnośnie typów i oznaczeń akumulatorów, to wykażą się w inny sposób? Może jakiś ładny i rzetelny opis akumulatora polecanego do tego typu Virago. Dalej czym się różni od aku, który koleżanka Joanna78 miała do tej pory? Jakiego typu jeszcze akumulatory możemy stosować? Itd., itd. ... Zepnijcie się w sobie, spiszcie na PW i pokażcie, że naprawdę orientujecie się w temacie. Przynajmniej jakiś pożytek z gorącej dyskusji będzie :wink:
"Verba volant, scripta manent" (słowa ulatują, pismo zostaje).
viragomen
Status: Offline

Re: Yamaha Virago- jaki akumulator?

Post autor: viragomen »

Brutusie... :|
Dono pisze:..."viragomen" skoro już chcą uchodzić za wyjątkowych znawców odnośnie typów i oznaczeń akumulatorów...
Poproszę o pokazanie mi konkretnie co wskazuje, że chcę w jakiejkolwiek dziedzinie uchodzić za "wyjątkowego znawcę".
Po raz pierwszy w życiu właśnie tutaj na forum zostałem o coś takiego posądzony, a latek na karku już trochę mam :|, więc nie bardzo wiem w czym tkwi ten sekret.
Dono pisze:...Może jakiś ładny i rzetelny opis akumulatora polecanego do tego typu Virago. Dalej czym się różni od aku, który koleżanka Joanna78 miała do tej pory? Jakiego typu jeszcze akumulatory możemy stosować?...
Według mnie na poście nr. 6 temat w kontekście pytania koleżanki został wyczerpany i w tych 6 postach są już zawarte wszelkie wymagane dane potrzebne do tego aby akumulator kupić potem bez trudu i kombinowania poprawnie włożyć i za 2 minuty odjechać.
W tej chwili dalsze pisanie będzie albo nie na temat, albo będzie powtarzaniem tego co już do tej pory było napisane, albo też będzie czymś w stylu 3 opcji, którą "przed chwilą" ładnie ujął kolega leszekk:
"...zamiast wnosić coś do naszej zbiorowej wiedzy jest jedynie platformą wymiany obelg".
Dono pisze:...Zepnijcie się w sobie, spiszcie na PW i pokażcie, że naprawdę orientujecie się w temacie...
No to załóżmy na moment, że coś tu zaraz jeszcze "spłodzę". Co otrzymam "w zamian"? :? To co do tej pory?, czyli uogólniając:
- podważanie wszystkiego jak leci "dla zasady",
- "personalne wycieczki",
- porady w stylu: "idź i doczytaj",
- obelgi,
- coś mocno ocierającego się o definicję: "groźby karalne".

Podsumowując: dziękuję za propozycję, a dla "napastników" :bravo: za wzajemną współpracę w sprowadzaniu wątku do poziomu na jakim nigdy nie powinien się znaleźć, na forum chwalonym jak dotąd za "miłą atmosferę".
Awatar użytkownika
vinny
Posty: 1107
Rejestracja: 03 marca 2011, 00:00
Motocykl: xv 750 92 4FY
Lokalizacja: Gdańsk , Ballinasloe co Galway ROI
Status: Offline

Re: Yamaha Virago- jaki akumulator?

Post autor: vinny »

Przyznaje się . Moja wina .Wszystko co napisałem w postach do słów " Kolego viragomen jeżeli chcesz napisać , że to istotny szczegół to proszę poczytaj na ten temat ......... " pisałem na poważnie . Reszta po tym zdaniu to nieetyczna prowokacja z mojej strony w stosunku do kolegi viragomena , jaja sobie robiłem , miałem powód. Przepraszam .
vinny
vinny ROI
Ride free!!
You'll never see a Bike Outside a Shrink's Office
ODPOWIEDZ