Problem z elektryką (?)

Tematy związane z ukladem elektrycznym Virago
ramzes_wojo
Posty: 29
Rejestracja: 03 lipca 2011, 16:36
Motocykl: Virago 125 '97
Lokalizacja: Rzeszów
Status: Offline

Problem z elektryką (?)

Post autor: ramzes_wojo »

WITAM!
...od dłuższego czasu walczę z przywróceniem do życia mojej 125. Na początku były wizyty u "osiedlowych znawców", wymiana akumulatora, świec, regulacja gaźnika- nic nie pomogło- motocykl jakby się obraził i nie chciał zapalić, a jak już odpalił, to wchodził w najwyższe obroty- wydawało mi się, że był to efekt "lewego powietrza", to też wymieniłem kruciec ssący, który był już kiedyś klejony przez wcześniejszego właściciela. Niestety i to nie przyniosło oczekiwanego efektu. Poddałem się i zaprowadziłem motocykl do salonu Suzuki (z Panami z Yamahy mam nieprzyjemne doświadczenia)- tam jeszcze raz przeczyścili mi gaźnik, wyregulowali luzy zaworowe i wymienili przy okazji sprzęgło.

Przedwczoraj odebrałem motocykl z serwisu- wszystko działa prawie ok- pali od dotyku itp, ale kiedy wchodzi w wysokie obroty- to zaczyna go przerywać- "pierdzi" z wydechu nieprzyjemnie, "strzela"- i tym podobne cuda :( Warto wspomnieć, ze prędkość jaką mogę teraz osiągnąć, to jakieś 40 km/h. Zdaje sobie sprawę, że 125 demonem prędkości nie jest, jednakże, pamiętam jak 90 km/h na niej jeździłem. Gośc z Suzuki stwierdził, że od strony mechanicznej wszystko jest ok, a problem leży najprawdopodobniej w elektryce, której on już niestety nie potrafi rozgryźć.

Dzisiaj sprawdziłem, czy jest iskra na wysokich obrotach, ale skacze jak szalona. W tym miejscu kieruje pytanie do Was- co robić ?
Awatar użytkownika
-waldi-
Posty: 7073
Rejestracja: 14 kwietnia 2009, 22:29
Motocykl: XV700N '85/96+ST1100
Lokalizacja: Oświęcim
Wiek: 46
Kontakt:
Status: Offline

Re: Problem z elektryką (?)

Post autor: -waldi- »

mnie to wygląda na źle wyregulowany gaźnik, lub dziurawą membranę, zakładając, że paliwo dopływa w odpowiedniej ilości
Obrazek
ELITARNA LOŻA SZYDERCÓW
Obrazek
NIE UFAJ MECHANIKOWI, ZRÓB TO SAM !!!
Nie udzielam porad na PW - od tego jest forum!
Awatar użytkownika
TuKaN
Posty: 737
Rejestracja: 15 września 2009, 17:44
Motocykl: Honda NT 650V Deauvi
Lokalizacja: Będziemyśl
Wiek: 33
Status: Offline

Re: Problem z elektryką (?)

Post autor: TuKaN »

sprawdz ładowanie, nie wiem czy to moze miec zwiazek ale ja tak kiedys miałem ze regler byl padniety a potem poszedl modul i byly podobne objawy.

ps. widze ze jestes z rzeszowa moze umówimy sie na jakies spotakanie i razem cos spróbujemy zaradzić
Obrazek
najdłuższa trasa na virci za 1 strzałem: 1260km
ramzes_wojo
Posty: 29
Rejestracja: 03 lipca 2011, 16:36
Motocykl: Virago 125 '97
Lokalizacja: Rzeszów
Status: Offline

Re: Problem z elektryką (?)

Post autor: ramzes_wojo »

...ładowanie sprawdziłem, jest prawidłowe. Wczoraj trochę poczytałem o modułach zapłonowych. I problemy jakie ludzie opisują w 100% dotyczą mnie. Spadek mocy, strzelanie z gaźnika, problemy z wyższymi obrotami, dławienie motocykla świadczą o tym, ze prawdopodobnie to właśnie moduł w jakiś magiczny i złośliwy sposób samoistnie się przestawił, lub po prostu dożywotnio zepsuł. Ludzie piszą, że można albo wymienić, albo próbować "regenerować". Szczerze powiedziawszy trochę nie mam funduszy na zakup nowego, więc na początek spróbuje skłonić się ku opcji numer dwa. Podobno w starszym modelach często wystarczy przelutować płytkę (ponowić lutowanie) i motocykl działa jak należy. Czy ktoś z Was miał do czynienia z podobnym problemem i wie jak można sobie z nim poradzić?


...P.S. TuKAN, dzięki za pomoc, ale jak widzisz, jest szansa, że uda mi się samemu przywrócić motocykl do życia (NADZIEJA UMIERA OSTATNIA)... w razie problemów, na pewno się do Ciebie zgłoszę i może wtedy uda nam się jakoś wspólnie zaradzić. POZDRO :chopper:
viragomen
Status: Offline

Re: Problem z elektryką (?)

Post autor: viragomen »

Objawy mogą wskazywać na zbyt bogatą mieszankę lub problemy z iskrą, ale wydaje mi się, że iskrę wykluczyłeś:
ramzes_wojo pisze:...Dzisiaj sprawdziłem, czy jest iskra na wysokich obrotach, ale skacze jak szalona. W tym miejscu kieruje pytanie do Was- co robić ?...
Posprawdzaj ją jeszcze raz, jeżeli na wyższych obrotach na bank jest i to każda (na obu cylindrach), a nie że np. co któraś wcale nie występuje, no to "elektrykę" w zasadzie wykluczysz i wtedy raczej nadal twardo szukaj w okolicach komory pływakowej gaźnika i/lub ssania. :)
Awatar użytkownika
wąsaty7
Posty: 1416
Rejestracja: 25 stycznia 2009, 14:00
Motocykl: XV 1100 98r.
Lokalizacja: Szczecin
Status: Offline

Re: Problem z elektryką (?)

Post autor: wąsaty7 »

Podpisuję się lewą i prawą ręka pod postem kolegów -waldi- i viragomen ,szukaj w gaźnikach.Objawy wskazują na ubogą mieszankę.
-niski poziom paliwa
-dysza paliwa
-uszkodzona membrana
-opuszczona iglica przepustnicy
Wąsaty7
Awatar użytkownika
Mocho
Posty: 639
Rejestracja: 21 kwietnia 2010, 21:33
Motocykl: virago xv250 '93
Lokalizacja: pod Kielcami ;)
Wiek: 33
Kontakt:
Status: Offline

Re: Problem z elektryką (?)

Post autor: Mocho »

viragomen pisze:Objawy mogą wskazywać na zbyt bogatą mieszankę
wąsaty7 pisze:Objawy wskazują na ubogą mieszankę
i tu chyba trzeba by zapytać o kolor świec ;)
moje wypowiedzi wyrażają moje poglądy na różne sprawy, masz prawo się z nimi nie zgadzać a ja mam prawo mieć to w d...
Obrazek
viragomen
Status: Offline

Re: Problem z elektryką (?)

Post autor: viragomen »

Kolor świec raczej tym razem nic nie da, bo kolega mówi, że ma problem z jazdą na wyższych obrotach i można też podejrzewać że nie ma aż tyle cierpliwości, aby dać mu się dobrze rozgrzać :), więc świece są pewnie czarne jak smoła :D.

Ja bym twierdził, że przed remontem w serwisie mieszanka była za uboga, a teraz jest za bogata, ale objawy nie "biją tym mocno w oczy", więc się nie upieram przy tym stwierdzeniu :P.
Awatar użytkownika
TuKaN
Posty: 737
Rejestracja: 15 września 2009, 17:44
Motocykl: Honda NT 650V Deauvi
Lokalizacja: Będziemyśl
Wiek: 33
Status: Offline

Re: Problem z elektryką (?)

Post autor: TuKaN »

ramzes_wojo pisze: Czy ktoś z Was miał do czynienia z podobnym problemem i wie jak można sobie z nim poradzić?
ja wyslalem 2 zepsute moduly kylerowi i zlozyl mi to w 1 calosc

jak chcesz miec pewnosc ze to modul padl mozesz podlaczyc modul od innego moto ( np mojego :mrgreen: )
Obrazek
najdłuższa trasa na virci za 1 strzałem: 1260km
ODPOWIEDZ