motor nie chce odpalać

Tematy związane z ukladem elektrycznym Virago
malgorzata
Status: Offline

motor nie chce odpalać

Post autor: malgorzata »

Witam
Słuchajcie może ktoś mógłby mi pomóc, ponieważ mam problem z odpalaniem motorku.Sytuacja wygląda tak ze motor nie chciał odpalić,jedynie z kabli dało się go uruchomić, jednak po przejechaniu jakiejś odległości i zgaszeniu silnika nawet nie drgnął, po prostu nie miał ładowania akumulatora,Zaprowadziłam go do elektryka ten mi posprawdzał te wszystkie kabelki, wymienił regulator napięcia.Odebrałam motor i zrobiłam z 15 km zatrzymując się od czasu do czasu i go gasząc i odpalał aż do czasu ze w końcu nie chciał. Minęło z ok pół godzinki jak podeszłam spróbować go znów czy odpali i odpalił,Po czym go zgasiłam i poszłam do domu na 10 min wróciłam i chciałam się przejechać ale już nie odpalił.Może ktoś z Was miał podobny przypadek i mógłby mnie naprowadzić.Z góry dziekuje za wszelkie wskazówki,
Awatar użytkownika
GLIWICKI
Posty: 5643
Rejestracja: 01 października 2007, 23:08
Motocykl: XV 750 '97
Lokalizacja: Śląsk
Wiek: 54
Status: Offline

Re: motor nie chce odpalać

Post autor: GLIWICKI »

A naładowałaś akumulator po tych naprawach? I w jakim jest on stanie?
Zasada podstawowa na Forum : Zanim zapytasz uzyj funkcji Szukaj!!!
A reszta w Regulaminie ...
malgorzata
Status: Offline

Re: motor nie chce odpalać

Post autor: malgorzata »

Tak ten elektryk do ładował i powiedział ze jest sprawny
Awatar użytkownika
GLIWICKI
Posty: 5643
Rejestracja: 01 października 2007, 23:08
Motocykl: XV 750 '97
Lokalizacja: Śląsk
Wiek: 54
Status: Offline

Re: motor nie chce odpalać

Post autor: GLIWICKI »

Jeżeli go tylko podładował, to jadąć Twoim stylem (odpalanie ... gaszenie ... odpalanie ...) szybko go mogłaś rozładować ponownie. Proponuję wyjąc akumulator i na początek dobrze go podładować małym prądem ładowania. Dobrze go podrzucić do jakiegoś speca w celu sprawdzenia jego prądu rozruchowego - czasami akumulator ladnie ciagne prąd przy ładowaniu, a pojemność już nie tai wątły prąd rozruchowy ...
Jak wykluczysz akumulator (zakładam że ładowanie naprawił dobrze i wszystko posprawdzał), to będziemy szukali innych przyczyn :roll:
Zasada podstawowa na Forum : Zanim zapytasz uzyj funkcji Szukaj!!!
A reszta w Regulaminie ...
Awatar użytkownika
Banita666
Posty: 475
Rejestracja: 20 kwietnia 2011, 12:23
Motocykl: Hayabusa
Lokalizacja: Łódź
Status: Offline

Re: motor nie chce odpalać

Post autor: Banita666 »

Masz tel do mnie zadzwoń porozmawiamy - i nie wstawiaj już do tego elektryka
Memento mori
Trzymajmy kciuki za Kubicę
ODPOWIEDZ