Jak sprawdzić lub przerobić moduł 41R-71

Tematy związane z ukladem elektrycznym Virago
Awatar użytkownika
micek1968
Posty: 871
Rejestracja: 25 października 2009, 12:26
Motocykl: VIRAGO XV 750
Lokalizacja: Zgierz
Wiek: 55
Kontakt:
Status: Offline

Jak sprawdzić lub przerobić moduł 41R-71

Post autor: micek1968 »

Właśnie mój moduł dokonczył swojego żywota... padły kierunki (oba)... rozrusznik działa OK... już obdzwoniłem parę znajomych i z tego co wiem to cena używki to około 150 zł... wiem że Polak potrafi więc pytam czy czasami ktoś czasami już nie próbował przerobić tego ustrojstwa na jakiś tańszy zamiennik..
a może ktoś ma jakiś schemat tego dziadostwa?

Edit : właśnie rozbebeszyłem go i to chyba jest bardzie skomplikowane niż przerywacz od trabanta :\
Pozdrawiam
Micek
Obrazek
Awatar użytkownika
kyller
Posty: 2198
Rejestracja: 13 marca 2008, 11:05
Motocykl: pożyczony XV1000
Lokalizacja: Warszawa
Wiek: 55
Status: Offline

Re: Jak sprawdzić lub przerobić moduł 41R-71

Post autor: kyller »

wszytko mozna
zastanów sie czemu jest taki skomplikowany
po pozbyciu sie tej funkcjonalnosci (zbędnej zreszta) bedzie taki jak do trabanta
Awatar użytkownika
micek1968
Posty: 871
Rejestracja: 25 października 2009, 12:26
Motocykl: VIRAGO XV 750
Lokalizacja: Zgierz
Wiek: 55
Kontakt:
Status: Offline

Re: Jak sprawdzić lub przerobić moduł 41R-71

Post autor: micek1968 »

ale jest nieprawdą że nie da się go naprawić... własnie wróciłem od motorku i działa... na szczęście po rozbebeszeniu okazało że jeden z elementów ma chyba zimny lut... lutownica, cyna, 5 minut roboty i jest OK... może nie wygląda teraz ładnie ale i tak jest pod siedzeniem i go nie widać.... a 2 stófki w kieszeni :D
Pozdrawiam
Micek
Obrazek
Wredniak
Status: Offline

Re: Jak sprawdzić lub przerobić moduł 41R-71

Post autor: Wredniak »

lut... lutownica, cyna, 5 minut roboty i jest OK
Zdolniacha, ale jak by coś naprawdę padło musiałbyś jednak coś zainwestować :mrgreen: .
Awatar użytkownika
micek1968
Posty: 871
Rejestracja: 25 października 2009, 12:26
Motocykl: VIRAGO XV 750
Lokalizacja: Zgierz
Wiek: 55
Kontakt:
Status: Offline

Re: Jak sprawdzić lub przerobić moduł 41R-71

Post autor: micek1968 »

Wredniak pisze:
lut... lutownica, cyna, 5 minut roboty i jest OK
Zdolniacha, ale jak by coś naprawdę padło musiałbyś jednak coś zainwestować :mrgreen: .
wiem ... dlatego się cieszę bo już w tym miesiącu trochę wydałem na naprawy i więcej księgowa nie zatwierdzi :)

[ Dodano: Czw Cze 16, 2011 1:54 pm ]
chyba jednak za mocno się cieszyłem... tzn moduł mam nadal sprawny ale dziś znowu mi znikły kierunki.. najpierw prawy a potem oba... tzn raz były a raz ich nie było a na końcu wogóle znikły... no i się okazało że padł bezpiecznik 15A więc pewnie jakieś zwarcie tylko teraz gdzie tego szukać... rogrzebałem na razie włacznik kierunkow i lampę przednią i znajdujące się w nim gniazdo węży :O
nic nie znalazłem.. bezpiecznik wymieniłem i na razie jest OK... pukałem.. stukałem.. ruszałem kablami i nic nie widać..
Pozdrawiam
Micek
Obrazek
ODPOWIEDZ