Zapytanie pomocy!!!

Tematy związane z ukladem elektrycznym Virago
kogel_vector
Status: Offline

Zapytanie pomocy!!!

Post autor: kogel_vector »

Witam oriętuje sie moze ktos siedzac na motocyklu pod osłona prawej nogi jest ustrojstwo wielkosci paczki zapałek przymocowane za pomoca gumy do ramy motocykla sa dwie srubki gdzie do jednej jest przykrecony kabel i idzie do akumulatora plusowy a drugi gdzies w silnik oprucz tego jest jeszcze kilka przewodow ale cienkie zwykle kabelki cale ustrojstwo jest metalowe wie ktos co to moze jest do czego sluzy? YAMAHA VIRAGO 535 1994rok
Awatar użytkownika
-waldi-
Posty: 7073
Rejestracja: 14 kwietnia 2009, 22:29
Motocykl: XV700N '85/96+ST1100
Lokalizacja: Oświęcim
Wiek: 46
Kontakt:
Status: Offline

Re: Zapytanie pomocy!!!

Post autor: -waldi- »

kogel_vector pisze: siedzac na motocyklu pod osłona prawej nogi
jaka osłona? chodzi Ci o jajko?
Obrazek
ELITARNA LOŻA SZYDERCÓW
Obrazek
NIE UFAJ MECHANIKOWI, ZRÓB TO SAM !!!
Nie udzielam porad na PW - od tego jest forum!
Awatar użytkownika
kyller
Posty: 2198
Rejestracja: 13 marca 2008, 11:05
Motocykl: pożyczony XV1000
Lokalizacja: Warszawa
Wiek: 55
Status: Offline

Re: Zapytanie pomocy!!!

Post autor: kyller »

kogel_vector pisze:Witam oriętuje sie moze ktos siedzac na motocyklu pod osłona prawej nogi jest ustrojstwo wielkosci paczki zapałek przymocowane za pomoca gumy do ramy motocykla sa dwie srubki gdzie do jednej jest przykrecony kabel i idzie do akumulatora plusowy a drugi gdzies w silnik oprucz tego jest jeszcze kilka przewodow ale cienkie zwykle kabelki cale ustrojstwo jest metalowe wie ktos co to moze jest do czego sluzy? YAMAHA VIRAGO 535 1994rok
oj leniuszek
a serwisówke przeczytać nie łąska ?
kogel_vector
Status: Offline

.

Post autor: kogel_vector »

Czy ja wiem czy to jajko oslona pod siedzeniem przykrecana na imbusik, wyglada troszke jak jajko panowie jestem laikiem
Awatar użytkownika
Mikey
Posty: 229
Rejestracja: 03 października 2010, 17:55
Motocykl: XV 535 '92 / '97
Lokalizacja: Poznań
Wiek: 45
Kontakt:
Status: Offline

Re: Zapytanie pomocy!!!

Post autor: Mikey »

kogel_vector pisze:Witam oriętuje sie moze ktos siedzac na motocyklu pod osłona prawej nogi jest ustrojstwo wielkosci paczki zapałek przymocowane za pomoca gumy do ramy motocykla sa dwie srubki gdzie do jednej jest przykrecony kabel i idzie do akumulatora plusowy a drugi gdzies w silnik oprucz tego jest jeszcze kilka przewodow ale cienkie zwykle kabelki cale ustrojstwo jest metalowe wie ktos co to moze jest do czego sluzy? YAMAHA VIRAGO 535 1994rok
To będzie pod osłoną pod siedzieniem i to jest przekaźnik rozrusznika.
kogel_vector
Status: Offline

.

Post autor: kogel_vector »

Czyli to przekaznik rozrusznika dziekuje ci bardzo bo juz spac przez to nie moglem i glowilem sie co to jest kilka kabelkow cienkich i dwa grube a to do rozrusznika, czyli to zalancza i rozlancza rozrusznik ??
Awatar użytkownika
Mikey
Posty: 229
Rejestracja: 03 października 2010, 17:55
Motocykl: XV 535 '92 / '97
Lokalizacja: Poznań
Wiek: 45
Kontakt:
Status: Offline

Re: Zapytanie pomocy!!!

Post autor: Mikey »

Generalnie przekazuje prąd do rozrusznika. Sam mało wiem na ten temat, więc nie chcę wprowadzać w błąd :P W każdym razie niedawno wymieniałem. Koszt ok 60 PLN.
Awatar użytkownika
-waldi-
Posty: 7073
Rejestracja: 14 kwietnia 2009, 22:29
Motocykl: XV700N '85/96+ST1100
Lokalizacja: Oświęcim
Wiek: 46
Kontakt:
Status: Offline

Re: Zapytanie pomocy!!!

Post autor: -waldi- »

tak to jest przekaźnik (a nawet stycznik) rozrusznika on włącza i wyłącza rozrusznik

sterowany jest ogólnie z przycisku rozrusznika
Obrazek
ELITARNA LOŻA SZYDERCÓW
Obrazek
NIE UFAJ MECHANIKOWI, ZRÓB TO SAM !!!
Nie udzielam porad na PW - od tego jest forum!
ODPOWIEDZ