zwarcie w kierunkowskazach

Tematy związane z ukladem elektrycznym Virago
Gryko1
Status: Offline

zwarcie w kierunkowskazach

Post autor: Gryko1 »

Witam.
Mam taki problem wymienilem migacze w virago 535 bylo wszystko ok dzialaly nagle bez zadnej przyczyny po wlaczeniu migaczy pali sie bezpiecznik. Nie da sie tez wlaczyc migaczy a po zalaczeniu swiatel i wlaczeniu migacza pali sie bezpiecznik i wtedy nic nie swieci.
Z gory diekuje za odpowiedz.
Awatar użytkownika
Mocho
Posty: 639
Rejestracja: 21 kwietnia 2010, 21:33
Motocykl: virago xv250 '93
Lokalizacja: pod Kielcami ;)
Wiek: 33
Kontakt:
Status: Offline

Re: zwarcie w kierunkowskazach

Post autor: Mocho »

może masz zwarcie gdzieś, sprawdź kable, i najlepiej zacznij od tych, z którymi coś robiłeś przy wymianie ;)
moje wypowiedzi wyrażają moje poglądy na różne sprawy, masz prawo się z nimi nie zgadzać a ja mam prawo mieć to w d...
Obrazek
Gryko1
Status: Offline

Re: zwarcie w kierunkowskazach

Post autor: Gryko1 »

wlasnie o to chodzi ze z zadnymi kablami nic nie robilem a przez jakis czas bylo dobrze
Awatar użytkownika
mytek1
Posty: 1107
Rejestracja: 21 września 2009, 18:10
Motocykl: xv535,vt1100,vs1400
Lokalizacja: okolice Rzeszowa
Wiek: 34
Status: Offline

Re: zwarcie w kierunkowskazach

Post autor: mytek1 »

To jak wymieniłeś te migacze, co na co, że nic nie robiłeś z kablami??
Czasem wydawać się może, że życie nie ma sensu, kiedy nic nie ma dla ciebie znaczenia, nudzisz się... Wtedy wsiądź na motocykl i jedź... tylko ty, maszyna, droga i szeroki horyzont...
Gryko1
Status: Offline

Re: zwarcie w kierunkowskazach

Post autor: Gryko1 »

wiec opisze wszystko pokoleji zalozylem nowe migacze wpiolem kable w miejsce z ktorych wypiolem stare odpalilem motocylk wlaczylem swiatla i migacze i wszystko dzialalo i zgasilem moto za jakis czas znowu odpalilem moto i po wlaczeniu swiatel i migaczy pali sie bezpiecznik a jak nie wlacze swiatel to nie dzieje sie nic.
Awatar użytkownika
mytek1
Posty: 1107
Rejestracja: 21 września 2009, 18:10
Motocykl: xv535,vt1100,vs1400
Lokalizacja: okolice Rzeszowa
Wiek: 34
Status: Offline

Re: zwarcie w kierunkowskazach

Post autor: mytek1 »

Posprawdzaj połączenia kierunków, czy nie robią żadnego zwarcia, a jak nie to trzeba będzie głębiej szukać.
Czasem wydawać się może, że życie nie ma sensu, kiedy nic nie ma dla ciebie znaczenia, nudzisz się... Wtedy wsiądź na motocykl i jedź... tylko ty, maszyna, droga i szeroki horyzont...
podbiel
Posty: 1639
Rejestracja: 05 czerwca 2010, 14:09
Motocykl: virago xv750 '95
Status: Offline

Re: zwarcie w kierunkowskazach

Post autor: podbiel »

mytek1 pisze:a jak nie to trzeba będzie głębiej szukać
albo posprawdzaj żarówki w tych kierunkach, tylko nie patrz czy jest dobre włókno tylko zamień na inną
Awatar użytkownika
Faust44
Posty: 40
Rejestracja: 07 marca 2011, 13:55
Motocykl: XV750 --> XV1700
Lokalizacja: Tarnów
Wiek: 34
Status: Offline

Re: zwarcie w kierunkowskazach

Post autor: Faust44 »

podbiel pisze:albo posprawdzaj żarówki w tych kierunkach, tylko nie patrz czy jest dobre włókno tylko zamień na inną
Chodzi o wartości żarówek. Bo sama spalona żarówka o poprawnych parametrach nie powinna robić takiego zamieszania - sam w sobie brak przepływu nie jest zwarciem i powodem palenia bezpieczników (poszukaj jakie mają być żarówki).
Obstawiałbym zwarcie w instalacji - skoro wszystko na początku działało poprawnie - reszta mogłaby okazać się poważniejsza w kosztach, ale na razie nie straszmy.

Przeglądnąć wszystkie połączenia (styki) i stan przewodów (stan izolacji, przetarcia itp.). Miernik dobra rzecz, choć nie jest niezbędna.
goral
Posty: 411
Rejestracja: 06 stycznia 2011, 20:57
Motocykl: 700 1985 serce 1,1o
Lokalizacja: Meszna/Irlandia
Wiek: 45
Status: Offline

Re: zwarcie w kierunkowskazach

Post autor: goral »

U mnie zwarcie było w środku gumy mocującej kierunki . Po prostu były tam przetarte kable i zwierały się ze sobą . Zaglądnięcie tam to mały kłopot tylko musisz kierunki w mak rozebrać .
Awatar użytkownika
Skiciok
Posty: 233
Rejestracja: 15 sierpnia 2011, 14:23
Motocykl: Virago 750, '97
Lokalizacja: Ślesin/Konin
Wiek: 55
Status: Offline

Re: zwarcie w kierunkowskazach

Post autor: Skiciok »

...sprawdź pod siedzeniem, gdzie wpinałeś nowe kierunki, może izolacja zsunęła się z przewodów (wtyczki) i wsuwki stykaja się ze sobą...
Zespół PRESTO: full service: urodziny, chrzty, komunie, wesela...i dalej :)
Awatar użytkownika
-waldi-
Posty: 7073
Rejestracja: 14 kwietnia 2009, 22:29
Motocykl: XV700N '85/96+ST1100
Lokalizacja: Oświęcim
Wiek: 46
Kontakt:
Status: Offline

Re: zwarcie w kierunkowskazach

Post autor: -waldi- »

:roll: temat sprzed roku
Obrazek
ELITARNA LOŻA SZYDERCÓW
Obrazek
NIE UFAJ MECHANIKOWI, ZRÓB TO SAM !!!
Nie udzielam porad na PW - od tego jest forum!
ODPOWIEDZ