Rozrusznik (POMOCY)

Tematy związane z ukladem elektrycznym Virago
tomek56
Status: Offline

Rozrusznik (POMOCY)

Post autor: tomek56 »

Mam Virago 125 rok 98 dziś byłem sie przejechac jak zawsze i kiedy w drodze powrotnej zatrzymalem sie u znajomego zgasilem motor. Jak sie juz zbierałęm to nie chcial odpalic wygladalo to jakby padł akumlator. Ale odpalilem go na pycha i chodzil na wolnych obrotach ale jak dalem gazu to prawie nie bylo reakci. Doprowadzilem go jakos do domu i wlaczylem do prostownika i odpalil na rozrusznik normalnie i silnik normalnie chodzil, przejechalem sie i zaczol gasnac co chwile co sie okazalo klemy od akumlatora nie przepuszczaly pradu. Wyczyscilem je i założyłem i swiatla , klakson wszysto dzialolo ale rozrusznik nawet nie kreci... I prosze was pomuzcie mi dojsc co sie stało.. Z góry Dziekuje ;)
Awatar użytkownika
-waldi-
Posty: 7073
Rejestracja: 14 kwietnia 2009, 22:29
Motocykl: XV700N '85/96+ST1100
Lokalizacja: Oświęcim
Wiek: 46
Kontakt:
Status: Offline

Re: Rozrusznik (POMOCY)

Post autor: -waldi- »

Prawdopodobnie masz wyładowany akumulator. Doładuj go i sprawdź czy masz ładowanie, bo wygląda, że nie

a nie miałeś czasem moto na biegu?
Obrazek
ELITARNA LOŻA SZYDERCÓW
Obrazek
NIE UFAJ MECHANIKOWI, ZRÓB TO SAM !!!
Nie udzielam porad na PW - od tego jest forum!
Awatar użytkownika
wolbi
Site Admin
Posty: 1084
Rejestracja: 03 września 2007, 17:09
Lokalizacja: Poznań
Wiek: 41
Kontakt:
Status: Offline

Re: Rozrusznik (POMOCY)

Post autor: wolbi »

Mialem ostatnio podobna historie...po przekreceniu kluczyka w stacyjce dioda neutral ledwo sie palila... brak pradu...zmierzylem napiecie na aku i bylo 10V ... jak podlaczylem pod prostownik to po kilku sekundach zapalaly sie diody ze aku naladowany w 100% ale palily sie jednoczesnie diody od 6V i 12V :DD Kupilem nowy akumulator, bo ten mialem od nowosci, czyli mial minimum 5lat. Dzis go montuje i bede sprawdzal ladowanie.
Takze prawododobnie zdechl ci aku lub regler zle podaje i nieladuje aku :)
tomek56
Status: Offline

Re: Rozrusznik (POMOCY)

Post autor: tomek56 »

nie mialem go na luzie..
(wolbi) kontrolki siwieca mocno i swiatla tez dzielajom dobrze tylko jak naciskam na start to nie ma zadnej reakcji..

Spróbuje go dzis naladowac...

[ Dodano: Sro Maj 18, 2011 8:26 pm ]
juz wszystko okey... to tylko jak wkladalem akumlator to wtyczka od rozrusznika wypadla i temu sie krecil ;)

[ Dodano: Sro Maj 18, 2011 8:32 pm ]
Juz wszystko okey.. Jak wkladalem akumlator to wtyczka od rozrusznika wypadla i temu nie krecił..
ODPOWIEDZ