Pytanie odnośnie regulatora. Tak dla pewności.

Tematy związane z ukladem elektrycznym Virago
nafciarz
Posty: 22
Rejestracja: 25 kwietnia 2011, 20:42
Motocykl: VIRAGO XV 750
Lokalizacja: Płock
Wiek: 47
Status: Offline

Pytanie odnośnie regulatora. Tak dla pewności.

Post autor: nafciarz »

Witam. Po zakupie swojej VIRAŻKI udałem się do 'warsztatu' na mini przegląd. Okazało się ze nie mam ładowania. Gość sprawdził prądniczkę i stwierdził, że działa prawidłowo i kazał wymienić regulator. Pojechałem zakupić regulator jednakże człek który sprzedawał podłączył tylko pod kostki sprawdził miernikiem na akumulatorze i... stwierdził że ładowania dalej brak. Jednakże regulatora nie zmasował. Ja oczywiście regulator sobie zamówiłem z allegro gdyż sklep miałostatni i zamówiony przez kogoś :) Czy tak jak sprzedawca regulatora podłączył to regulator powinien działać prawidłowo bo wg mnie to powinien byż zmasowany.
Mam jeszcze inne pytanie odnośnie regulatora. Kostka 3 pinowa w mojej instalacji jest lekko nadtopiona. Podczas montażu nowego regulatora chciałbym ją zmienić jednak element ten jest trudno dostępny. W związku z tym chciałem pominąć kostkę i polutować kable. Czy te piny mogą być dowolnie połączone czy tylko i wyłącznie tak jak na kostce?
Z góry dziękuję za wyrozumiałość osoby odpowiadające. Ja póki co jestem totalnym laikiem stąd pytania, na które odpowiedzi dla większości zapewne są oczywistą oczywistością :)
POZDRAWIAM.
... za mną tylko kurz ...
Awatar użytkownika
strazak
Posty: 1412
Rejestracja: 29 listopada 2007, 00:21
Motocykl: XV 1000 GE USA 1984.
Lokalizacja: Piaseczno(złotokłos)
Wiek: 50
Status: Offline

Re: Pytanie odnośnie regulatora. Tak dla pewności.

Post autor: strazak »

regulator jest "stratny" więc bez masy nie będzie działał . Co do połączeń altek-regulator nie powinno być problemu jeśli połączysz w sposób dowolny oczywiście wyjście + musi iść tam gdzie powinno
ADAM
nafciarz
Posty: 22
Rejestracja: 25 kwietnia 2011, 20:42
Motocykl: VIRAGO XV 750
Lokalizacja: Płock
Wiek: 47
Status: Offline

Re: Pytanie odnośnie regulatora. Tak dla pewności.

Post autor: nafciarz »

Dziękuję bardzo za rzeczową odpowiedź :)
... za mną tylko kurz ...
Awatar użytkownika
-waldi-
Posty: 7073
Rejestracja: 14 kwietnia 2009, 22:29
Motocykl: XV700N '85/96+ST1100
Lokalizacja: Oświęcim
Wiek: 46
Kontakt:
Status: Offline

Re: Pytanie odnośnie regulatora. Tak dla pewności.

Post autor: -waldi- »

nafciarz pisze:Kostka 3 pinowa w mojej instalacji jest lekko nadtopiona. Podczas montażu nowego regulatora chciałbym ją zmienić jednak element ten jest trudno dostępny. W związku z tym chciałem pominąć kostkę i polutować kable
Zastosuj 3 pinowe złącze używane w instalacjach samochodowych jest prawie takie samo - przykład http://allegro.pl/zlacze-elektryczne-ko ... 87906.html

Regulator by działał musi mieć połączenie z masą lub dodatkowy przewód masowy i solidny radiator.
Obrazek
ELITARNA LOŻA SZYDERCÓW
Obrazek
NIE UFAJ MECHANIKOWI, ZRÓB TO SAM !!!
Nie udzielam porad na PW - od tego jest forum!
Awatar użytkownika
KoSS
Posty: 2657
Rejestracja: 04 lutego 2008, 19:17
Motocykl: VARADERO XL1000V '99
Lokalizacja: Będzin
Wiek: 50
Status: Offline

Re: Pytanie odnośnie regulatora. Tak dla pewności.

Post autor: KoSS »

Nie chcę tu chwalić kolegi powyżej ale on ma patent na nasz regulator napięcia tylko się nie przyznaje na razie, ale zagadaj do -waldiego- na PW i nie kupuj jakiegoś Chińskiego badziewia.
"Czasami wychodzi lepiej niż planujesz" - pomyślał mąż, gdy rzucił młotkiem w kota, a trafił w żonę.


http://www.studio-kom.pl
http://www.szafa-malolata.pl
nafciarz
Posty: 22
Rejestracja: 25 kwietnia 2011, 20:42
Motocykl: VIRAGO XV 750
Lokalizacja: Płock
Wiek: 47
Status: Offline

Re: Pytanie odnośnie regulatora. Tak dla pewności.

Post autor: nafciarz »

Właśnie dzisiaj wszystko sobie poskładałem. Kostki nie zastosowałem ale założyłem zacisnąłem konektorki na kablach i podłączyłęm do kostki nowego regulatora. Regulator jest z allegro i made in taiwan (niestety). Dla informacji dodam iż w salonie YAMAHY chcieli sprzedać coś podobnego tylko za 400 zł (napewno nie był to oryginał gdyż sprzedawca mi jest znany). Działa póki co prawidłowo. Jeszcze zamontuję jakiś radiator na to aby miał dobre chłodzenie. Dziękuję wszystkim za pomoc.
POZDRAWIAM.
... za mną tylko kurz ...
ODPOWIEDZ