Przesunięcie kierunkowskazów xv750/1100

Tematy związane z ukladem elektrycznym Virago
Awatar użytkownika
tyfuz
Posty: 806
Rejestracja: 08 listopada 2008, 09:30
Motocykl: xv750 '97 i krówka
Lokalizacja: Warszawa
Wiek: 36
Kontakt:
Status: Offline

Przesunięcie kierunkowskazów xv750/1100

Post autor: tyfuz »

Niestety, chcąc jeździć z kufrem na dalsze wyprawy moją 750tką jestem zmuszony przenieść gdzieś kierunkowskazy. Kufer całkowicie je zasłania.

Rozwiązania które przyszły mi do głowy:
-przesunąć tylnie kierunki na błotnik, gdzieś na wysokość świateł stopu.
Wady:
wiercenie błotnika, conajmniej 2 otwory a jak patrzyłem to chyba i 4 będą potrzebne bo jakoś te kable trzeba wsunąć pod niego :/

Zaleta:
Rozwiązanie stałe i forever kein problem

-zamontowanie pod kufrem czegoś jego szerokości ze zwisającymi kierunkami led.
Wady:
tymczasowość rozwiązania
problemy z podłączaniem
nie wiadomo jak zachowa sie przerywacz

Zaleta:
widać kierunki :mrgreen:

Macie jakieś patenty na ten problem???
Po kraju dam jakoś jeszcze radę, ale chcąc w wakacje wybrać się za granicę wole mieć jednak widoczne kierunki.

Pzdr
Awatar użytkownika
madey
Posty: 304
Rejestracja: 03 lipca 2009, 16:35
Motocykl: Virago XV 750 '93
Lokalizacja: Gliwice
Wiek: 38
Kontakt:
Status: Offline

Re: Przesunięcie kierunkowskazów xv750/1100

Post autor: madey »

Ja zrobiłem inaczej. Przywaliłem migacze do mocowania tablicy rejestracyjnej. Dwa aluminiowe kątowniki i trochę kabla. Nic nie wierciłem w błotniku. Kable wprowadziłem pod błotnik otworem przez który fabrycznie przechodzi okablowanie do tylej lampy. Poprowadziłem je identycznie pod błotnikiem. Kabli nie widac, nie trzeba było wiercić w błotniku. Półtora roku już tak jeżdżę i pięknie się spisuje. Z tego co pamiętam na forum parę osób też tak ma. Jak chcesz mogę zrobić fotki i Ci wysłać.
Warto poszukać czterożyłowego kabla - ja za pomocą takiego właśnie sztukowałem przewody kierunków i pięknie mi się zmieścił we wcześniej wspomnianym otworze w błotniku a także w pod blaszkami które pod błotnikiem trzymają te kable w ryzach. Pozdro! ;)
Awatar użytkownika
Arktos
Posty: 782
Rejestracja: 12 września 2007, 17:12
Motocykl: Virago 750 z 96r
Lokalizacja: Włocławek
Wiek: 53
Status: Offline

Re: Przesunięcie kierunkowskazów xv750/1100

Post autor: Arktos »

Gang dzikich wieprzy.
Motórzyści Włocławek.
Grupa Kujawska.
Awatar użytkownika
jarek70
Posty: 378
Rejestracja: 10 lipca 2011, 20:21
Motocykl: Boulevard M 800
Lokalizacja: Olsztyn
Status: Offline

Re: Przesunięcie kierunkowskazów xv750/1100

Post autor: jarek70 »

mam pytanie o przesunięcie kierunków w 535,jeśli możecie doradzic,które rozwiązanie jest najlepsze,widziałem,że jedni wiercą w błotniku nowe otwory,jakieś samoróbki przedłużki,przy tablicy,z doświadczenia,co proponujecie bo właśnie chcę to robic i nie wiem co wybrac,a sakwy leżą bo na razie za bardzo przysłaniają kierunki
Awatar użytkownika
hetman
Posty: 439
Rejestracja: 17 kwietnia 2011, 21:48
Motocykl: Yamaha Virago 535 '89r
Lokalizacja: Radom
Wiek: 39
Status: Offline

Re: Przesunięcie kierunkowskazów xv750/1100

Post autor: hetman »

Tak jak pisze madey, zrobiłem tak i ja, mocowanie tablicy rejestracyjnej jest fajnym miejscem, będziesz potrzebował tylko dwóch kątowników i dosztukowania przewodów.
Obrazek
Awatar użytkownika
jarek70
Posty: 378
Rejestracja: 10 lipca 2011, 20:21
Motocykl: Boulevard M 800
Lokalizacja: Olsztyn
Status: Offline

Re: Przesunięcie kierunkowskazów xv750/1100

Post autor: jarek70 »

dzięki,najprawdopodobniej tak zrobię
Awatar użytkownika
Angelo
Posty: 47
Rejestracja: 19 marca 2011, 12:46
Motocykl: Honda VT 750 Shadow
Lokalizacja: górny śląsk
Wiek: 57
Status: Offline

Re: Przesunięcie kierunkowskazów xv750/1100

Post autor: Angelo »

Witam. Od razu mówię, ze jestem dyletantem jeśli chodzi o sprawy techniczne. Chciałbym jednak podnies watek przsunięcia kierunkowskazów, ale tych z przodu. Noszę się z zamiarem zamocowania lightbarów a właśnie te kierunki z przodu będą mi chyba przeszkadzać. Chciałbym je podnieść trochę do góry. Mam virago 535 i kierunkowskazy przednie trzyma jakiś alament, który na dobrą sprawę nie wiem jak odkręcić- poluzować. Wiem, że jest taka możliwość, gdyż widziałe virażki z kierunkami prawie pod samą kierownicą. Będę wdzięcznu za każde porady. Pozdrawiam,
Prawdziwa odwaga nie polega na nieodczuwaniu strachu, lecz na umiejętności działania pomimo strachu.
ODPOWIEDZ