Wymiana całej elektryki xv535 '91r [Działa 1 cylinder]

Tematy związane z ukladem elektrycznym Virago
Hammer
Status: Offline

Wymiana całej elektryki xv535 '91r [Działa 1 cylinder]

Post autor: Hammer »

Witam,

Zabrałem się dziś za wymianę całej elektryki w mojej Yamaszce. Zaczęły mnie irytować problemy z kablami i w tyczkami, mają już swoje lata.
Pierwszy problem był 2 lata temu jak gniazdo było tak skruszałe w okolicy akumulatora że musiałem je wymienić, a w zeszłym roku około 10 cm od przedniej lampy w wiązce kabli jeden się ukruszył ( jak kupiłem motorek kable już były pozawijane izolacja co powoduje ze sa twarde i łamią się ).
Problem był taki że jak skręcałem kierownicę to przechodził na 1 cylinder co powodowało że nie miał siły aby płynnie działać itd. Zlutowałem kablem na szybko i ładnie przez rok działało.

Tydzień temu wyciągam maszynkę od mechanika ( włożyłem w nią 500 zł bo wymieniałem uszczelki, olej w lakach, zawory, śrubki zaworowe, regulacja zaworów i gaźników itd. ) Maszynka tydzień chodziła pięknie i po tyg. przygotowany do wyjazdu w trasę wyciągam maszynę, odpalam jest ok. Prostuję kierownica i praca silnika przechodzi na jeden cylinder wyraźnie, ogólnie może to być świeca ale po w zeszłorocznych przygodach pierwsze co to łapię za wiązkę. Jak nią poruszałem to działał na 1 a raz na 2 cylindrach.
Porozcinałem delikatnie izolacje zdjąłem je całkiem. Najprawdopodobniej problem z kablem jest w okolicach prawej puszki pod bakiem ( za nią w wiązce ). Niestety po 15 min prób i wniosków niestety ruszanie już nic nie daje, teraz już tylko na jednym cylindrze działa :/ Podjechałem 2 km na 1 cylindrze co było niezbyt mądre ale na ulicy nie mogłem się za niego zabierać. Teraz mam narzędzia i warunki do pracy. Nie chcę dawać elektrykowi/mechanikowi maszyny do robienia bo to pewnie znowu pochłonie setki złotych a niestety jestem całkiem pozbawiony kasy na to. Po stanowiłem pomału i spokojnie zabrać się za to sam. Mam manuale, instrukcje i mapy intalacji elektrycznej.

Na początek chcę znaleźć problem który kablem poszedł a następnie chcę sukcesywnie po kolei wymieniać kable, wtyczki itp. ( co ważne kabel ten który był rok temu uszkodzony w tym samym miejscu na pewno nie jest ponownie uszkodzony ).

Chciałem się doradzić czy jako laik jestem w stanie to zrobić sam :) Jestem raczej dość ogarnięty i szybko się uczę tak więc mam nadzieję że dam sobie radę.

Liczę na waszą pomoc a w szczególności osób które już się zajmowały elektryką w tym modelu.

Pozdrawiam
Hammer
ODPOWIEDZ