Zakup akumulatora do XV 1100- Bydgoszcz lub okolice.

Tematy związane z ukladem elektrycznym Virago
Awatar użytkownika
coolman111
Posty: 1502
Rejestracja: 28 marca 2011, 12:14
Motocykl: Flat Six Custom
Lokalizacja: Kobylnica
Wiek: 37
Kontakt:
Status: Offline

Zakup akumulatora do XV 1100- Bydgoszcz lub okolice.

Post autor: coolman111 »

Witam. Gdzie mógłbym zakupić nowy aku do mojej Virażki w Bydgoszczy. Proszę o podpowiedź- namiary na jakieś sklepy? Do tego może ktoś doradzi jaką markę aku wybrać?
I jeszcze jedna sprawa. Posiadam prostownik na którym minimalny prąd ładowania mogę nastawić 3,5A. Wiem, że akumulator należy ładować 1/10 prądu. W Virago 1100 jest aku 20Ah czyli ładowanie powinno być 2A. Czy te 3,5 to za dużo i będę zmuszony do zakupu drugiego prostownika :???:?
Awatar użytkownika
TOM
Posty: 1434
Rejestracja: 18 sierpnia 2008, 00:47
Motocykl: pies..zły - BT 1100
Lokalizacja: Skierniewice
Wiek: 45
Kontakt:
Status: Offline

Re: Zakup akumulatora do XV 1100- Bydgoszcz lub okolice.

Post autor: TOM »

prostownik - tak, zakup.
SYNU coś Ty qrwa zrobił !!!
Awatar użytkownika
gribkin
Posty: 343
Rejestracja: 19 lipca 2008, 13:38
Motocykl: Indian Scout
Lokalizacja: Czarnowo
Wiek: 44
Status: Offline

Re: Zakup akumulatora do XV 1100- Bydgoszcz lub okolice.

Post autor: gribkin »

Jeśli chodzi o zakup akumulatora, to proponuje abyś oprócz sklepów z akcesoriami motocyklowymi popytał w sklepach z akumulatorami. Ja niedawno nabyłem aku Yuasa ale w Grudziądzu za całkiem przyzwoite pieniądze.

Jeśli chodzi o firmę naprawdę akumulatory Yuasa są godne polecenia.

Jakiś czas temu zastanawiałem się nad vartą, ale jeśli chodzi o aku motocyklowe tej firmy to one mają tylko naklejkę varta a produkowane są w Chinach :)

Jakbyś miał jakieś pytania to podaje ci nr do firmy z której ja kupowałem aku. Zajmują się tylko akusami więc możesz zadzwonić i dopytać, ja dostałem naprawdę dobrą cenę (56) 4646438
Awatar użytkownika
-waldi-
Posty: 7073
Rejestracja: 14 kwietnia 2009, 22:29
Motocykl: XV700N '85/96+ST1100
Lokalizacja: Oświęcim
Wiek: 46
Kontakt:
Status: Offline

Re: Zakup akumulatora do XV 1100- Bydgoszcz lub okolice.

Post autor: -waldi- »

wiesz dowiadywałem się i Yuasa ma 4 fabryki też w Chinach więc też loteria...
coolman111 pisze: Posiadam prostownik na którym minimalny prąd ładowania mogę nastawić 3,5A. Wiem, że akumulator należy ładować 1/10 prądu. W Virago 1100 jest aku 20Ah czyli ładowanie powinno być 2A. Czy te 3,5 to za dużo i będę zmuszony do zakupu drugiego prostownika :???: ?
szkoda pieniędzy :) szeregowo podłącz żarówkę 21W lub większą - dobierz tak by prąd był poniżej 2A
Obrazek
ELITARNA LOŻA SZYDERCÓW
Obrazek
NIE UFAJ MECHANIKOWI, ZRÓB TO SAM !!!
Nie udzielam porad na PW - od tego jest forum!
Awatar użytkownika
coolman111
Posty: 1502
Rejestracja: 28 marca 2011, 12:14
Motocykl: Flat Six Custom
Lokalizacja: Kobylnica
Wiek: 37
Kontakt:
Status: Offline

Re: Zakup akumulatora do XV 1100- Bydgoszcz lub okolice.

Post autor: coolman111 »

Rozumie. Co do aku to zawsze można kupić na alledrogo heh, tylko że przesyłka też swoje kosztuje no i czas zanim to prześlą, a ja chce załapać się na pierwszy zlot 10 kwietnia w Kruszwicy :grin:.
Waldi o tej żarówce czytałem trochę- wuja google pomaga :razz:. Tylko coś tam było, że przez żarówkę spada też napięcie. Z resztą mam miernik to w weekend będę testował ten pomysł :mrgreen:.
Pozdrawiam wszystkich Obrazek Darek Obrazek
Ogar 200 :arrow: SR50 :arrow: M21W2 :arrow: XV1100 :arrow: F6C

Obrazek
Awatar użytkownika
-waldi-
Posty: 7073
Rejestracja: 14 kwietnia 2009, 22:29
Motocykl: XV700N '85/96+ST1100
Lokalizacja: Oświęcim
Wiek: 46
Kontakt:
Status: Offline

Re: Zakup akumulatora do XV 1100- Bydgoszcz lub okolice.

Post autor: -waldi- »

właśnie o to chodzi by odłożyć trochę napięcia na żarówce, bo to ono wymusza prąd ładowania

zależy jaki masz ten prostownik, zawsze można zrobić regulator na tyrystorze i mieć płynną regulację praktycznie od 0A (tylko i wyłącznie na uzwojeniu wtórnym trafo)
Obrazek
ELITARNA LOŻA SZYDERCÓW
Obrazek
NIE UFAJ MECHANIKOWI, ZRÓB TO SAM !!!
Nie udzielam porad na PW - od tego jest forum!
krys_k
Status: Offline

Re: Zakup akumulatora do XV 1100- Bydgoszcz lub okolice.

Post autor: krys_k »

witam, proponuję kupić ako w hurtowni w Bydgoszczy (boczna od grunwaldzkiej) na ulicy Zielonej , nie pamietam umeru ale drugi budynek od Grunwaldzkiej..
Kupowałem tydzień temu. polecam
mam V535, u naszych przyjaciół na "moto-akcesoriach" koszt 206zł i 2 tygodnie czekania na realizację, w tej hurtowni "od rączki" dostałem za 110pln ten sam akumulator z data produkcji XII 2010r.
pozdrawiam

[ Dodano: Pon Mar 28, 2011 7:54 pm ]
znalazłem dane z paragonu Ako-serwis Bydgoszcz ul. Zielona 1, tel (0-52) 327-74-30
pozdrawiam
:grin:
Awatar użytkownika
coolman111
Posty: 1502
Rejestracja: 28 marca 2011, 12:14
Motocykl: Flat Six Custom
Lokalizacja: Kobylnica
Wiek: 37
Kontakt:
Status: Offline

Re: Zakup akumulatora do XV 1100- Bydgoszcz lub okolice.

Post autor: coolman111 »

krys_k bardzo Ci dziękuję za pomoc! Dziś miałem trochę czasu to skoczyłem na Zieloną i oczywiście akumulator kupiony :mrgreen:. Kurde taniej niż na alledrogo o 30zł, a nie licze już przesyłki i czekania. Kurde jak się cieszę, że w weekend będzie już cacy i będę mógł pojeździć :lol:! Stawiam punkta za pomoc!
Waldi, to jest jakiś stary prostownik, dosc ciężkie trafo. Ma regulację w postaci 5 dziur gdzie się wkręca śrubkę- 3 dziury na 6V i 2 dziury na 12V, a w każdej inne natężenie prądu. Jak pisałem wcześniej, przetestuje pomysła z żarówką :mrgreen:.

Dzięki wszystkim za pomoc panowie.
Pozdrawiam wszystkich Obrazek Darek Obrazek
Ogar 200 :arrow: SR50 :arrow: M21W2 :arrow: XV1100 :arrow: F6C

Obrazek
ODPOWIEDZ