elektryka

Tematy związane z ukladem elektrycznym Virago
pawelblasiak
Status: Offline

elektryka

Post autor: pawelblasiak »

Witam Panowie i proszę o pomoc walczę z instalacjom w virce xv 750 84 r wersja usa sprawy majom się tak motor pali tylko na krótko Wszystko podłączone według schematu tylko problem jest taki że przewody idące do przerywacza kierunków od startera nie mają napięcia gdy rozłączone czujnik oleju napięcie jest ale znowu z przerywacza nie wychodzi na przekaźnik rozrusznika i stycznik nie działa Przekaźnik mam 41 r i nie wiem już co dalej a jeszcze jest taki dil ze jak naciskam starter to zapala się kontrolka oleju mimo ze czujnik jest rozłączony i nie działa obrotomierz Panowie doradźcie coś bo 17 kwietnia już blisko a chciałbym jechać na pierwszy zlot Sorry za błędy :uklon:
Awatar użytkownika
-waldi-
Posty: 7073
Rejestracja: 14 kwietnia 2009, 22:29
Motocykl: XV700N '85/96+ST1100
Lokalizacja: Oświęcim
Wiek: 46
Kontakt:
Status: Offline

Re: elektryka

Post autor: -waldi- »

Sprawdź przekaźnik dodatkowy, co masz pod siedzeniem. Wewnątrz go polutuj bo jest na wcisk, jak OK to podmień ten od kierunkowskazów lub napraw (41R...).
Ja u siebie musiałem rozciąć obudowę jego i polutować od nowa...

A kontrolka luzu świeci ?
pawelblasiak pisze:instalacjom
pawelblasiak pisze:majom
instalacją i mają
Ostatnio zmieniony 26 marca 2011, 18:55 przez -waldi-, łącznie zmieniany 2 razy.
Obrazek
ELITARNA LOŻA SZYDERCÓW
Obrazek
NIE UFAJ MECHANIKOWI, ZRÓB TO SAM !!!
Nie udzielam porad na PW - od tego jest forum!
Awatar użytkownika
m@rek
Posty: 1534
Rejestracja: 06 marca 2011, 07:17
Motocykl: Yamaha Virago XV250 3LS
Lokalizacja: nat możem
Wiek: 69
Status: Offline

Re: elektryka

Post autor: m@rek »

I jakaś interpunkcja Hmm :?:
pawelblasiak
Status: Offline

Re: elektryka

Post autor: pawelblasiak »

Przerywacz założyłem drugi i jest to samo, przekaźnik również zmieniałem i jest bez zmian. Ręce opadają.
Waldi napisz, które styki zlutować w tym przekaźniku, bo być może że oby dwa, które mam są walnięte. Choć to dziwne żeby oby dwa były popsute, ale gdybyś mógł to napisz jakie napięcie wychodzi z tego przekaźnika na stopkę boczną, na klamkę sprzęgła i na czujnik oleju. Jeśli mógłbyś mi jeszcze w czymś pomóc to będę wdzięczny.

[ Dodano: Sob Mar 26, 2011 7:07 pm ]
kontrolka świeci i czujnik działa
Awatar użytkownika
-waldi-
Posty: 7073
Rejestracja: 14 kwietnia 2009, 22:29
Motocykl: XV700N '85/96+ST1100
Lokalizacja: Oświęcim
Wiek: 46
Kontakt:
Status: Offline

Re: elektryka

Post autor: -waldi- »

pawelblasiak pisze:Waldi napisz, które styki zlutować w tym przekaźniku
wewnątrz - cewka i styki są na wcisk - polutuj je

jeżeli zapala się kontrolka oleju to działa blokada rozrusznika (chyba znasz opcje), sprawdź na wciśniętym sprzęgle czy odpali
Obrazek
ELITARNA LOŻA SZYDERCÓW
Obrazek
NIE UFAJ MECHANIKOWI, ZRÓB TO SAM !!!
Nie udzielam porad na PW - od tego jest forum!
pawelblasiak
Status: Offline

Re: elektryka

Post autor: pawelblasiak »

Wiesz co Waldi powiem tak instalacje przerobiłem od podstaw zresztą powiem że ten motor kupiłem w częściach poskładałem i tylko z tym nie mogę sobie poradzić wiem jak układ zapłonowy ma działanie i najlepsze jest to że według schematu wszystko powinno działać a tak nie jest i tu jest dylemat Na wciśniętym sprzęgle też nie pali nie mam pięcia co dalej robić wiem że zamkniecie obwodu blokady rozrusznika jest obrotomierz u mnie z instalacji wychodzą 4 przewody biało czerwony pomarańczowy czarny i biało zółty a podłączone są 3 biało zółty jest luźny a według schematu on powinien zamykać obwód tego układu i tu pytanie gdzie to podpiąć
Awatar użytkownika
-waldi-
Posty: 7073
Rejestracja: 14 kwietnia 2009, 22:29
Motocykl: XV700N '85/96+ST1100
Lokalizacja: Oświęcim
Wiek: 46
Kontakt:
Status: Offline

Re: elektryka

Post autor: -waldi- »

jak załączasz stacyjkę słyszysz "łapiący" przekaźnik wewnątrz tego od kierunków? bo jak nie to nie odpalisz

posprawdzaj diody czy są OK
Obrazek
ELITARNA LOŻA SZYDERCÓW
Obrazek
NIE UFAJ MECHANIKOWI, ZRÓB TO SAM !!!
Nie udzielam porad na PW - od tego jest forum!
pawelblasiak
Status: Offline

Re: elektryka

Post autor: pawelblasiak »

Dzięki Waldi wypije kawę i pójdę sprawdzić bo nie daje mi to spokoju jak co to się odezwę
ODPOWIEDZ