Jak dostać się do czujnika neutral

Tematy związane z ukladem elektrycznym Virago
Gdobyl
Status: Offline

Jak dostać się do czujnika neutral

Post autor: Gdobyl »

Witam. Koledzy powiedzcie mi jak dostać się do czujnika luzu w w wirażce 535. Domyślam się że jest on pod pokrywą tam gdzie dzwignia zmiany biegów. Czy trzeba ściągać całą pokrywę, czy jest on zanurzony w oleju? Wczoraj poruszałem troszkę kablami przy silniku i na chwilę się zapalić. Albo jest jakoś zabrudzony albo do wymiany.Jeżeli jest pod pokrywą to zapewne nie obejdzie się bez zlania oleju.
Skyman75
Status: Offline

czujnik

Post autor: Skyman75 »

A ja mam nieco inne pytanie ale w temacie Mianowicie : czujnik w mojej Virago dziwnie (chyba) się zachowuje tj jak jest luz świeci się zielona lampka , włączę bieg gaśnie ale przy włączonym biegu jak nacisnę sprzęgło zielona lampka się zapala czy tak powinno być bo dla mnie to wygląda trochę dziwnie Chyba zielona lampka powinna się świecić tylko jak jest luz ?
Gdobyl
Status: Offline

Re: Jak dostać się do czujnika neutral

Post autor: Gdobyl »

Zielona kontrolka powinna palić się tylko na luzie, wciśnięcie sprzęgła nic nie powinno zmienić. Tak było u mnie - niestety kiedyś.. :evil:

[ Dodano: Wto Mar 29, 2011 5:26 pm ]
Na moje pytanie odpowiedziałem sobie sam. Czujnik znajduje się pod pokrywą sprzęgła więc trzeba koniecznie zlać olej. Co prawda czujni sam nie jest zalany olejem ale jest zasłonięty tą samą pokrywą. U mnie wystarczyło przeczyścić styk czujnika i jest wszystko ok.
Awatar użytkownika
micek1968
Posty: 871
Rejestracja: 25 października 2009, 12:26
Motocykl: VIRAGO XV 750
Lokalizacja: Zgierz
Wiek: 55
Kontakt:
Status: Offline

Re: Jak dostać się do czujnika neutral

Post autor: micek1968 »

U mnie jest problem że neutral raz się pali innym razem nie ...czasmi pomaga przegazówka lub wyłączenie świateł aby zaczął się leciutko świecić a czasami świeci normalnie... czy w 750-tce włącznik jest w tym samym miejscu i czy to też wina styków? wymieniałem żarówkę na LED-a bo myślałem że coś pomoże ale jest tak samo
Pozdrawiam
Micek
Obrazek
Awatar użytkownika
wojok
Posty: 544
Rejestracja: 29 maja 2009, 13:31
Motocykl: VIRAGO 750 '92
Lokalizacja: Rybnik / Kraków
Wiek: 34
Status: Offline

Re: Jak dostać się do czujnika neutral

Post autor: wojok »

czy ktoś ma rozwiązanie na tą dolegliwość? U mnie w 750 dzieje się dokładnie tak samo, ale na dokładne oględziny będzie musiało poczekać do zakończenia sezonu i spuszczenia oleju :)
Awatar użytkownika
micek1968
Posty: 871
Rejestracja: 25 października 2009, 12:26
Motocykl: VIRAGO XV 750
Lokalizacja: Zgierz
Wiek: 55
Kontakt:
Status: Offline

Re: Jak dostać się do czujnika neutral

Post autor: micek1968 »

no i chyba nikt w 750-tce nie bawił się neutralem bo cisza w temacie :(
Pozdrawiam
Micek
Obrazek
Awatar użytkownika
radar64
Posty: 525
Rejestracja: 15 sierpnia 2008, 18:03
Motocykl: VTX 1300
Lokalizacja: w-wa/N.Iwiczna
Wiek: 59
Status: Offline

Re: Jak dostać się do czujnika neutral

Post autor: radar64 »

Moje moto było kiedyś własnością Kapsla 1963.Ten,że kolega miał problemy z neutralem,kupił nawet czujnik.I jak się zabrał za robotę to okazało się ,że czujnik jest ok ,za to kabelek idący do niego jest nietęgi.Zlutował kabelek ,naciągnął termokurcza i ja już śmigam 3 rok i z neutralem jest jak Bóg przykazał,świeci jak jest luz.pozdro
Awatar użytkownika
micek1968
Posty: 871
Rejestracja: 25 października 2009, 12:26
Motocykl: VIRAGO XV 750
Lokalizacja: Zgierz
Wiek: 55
Kontakt:
Status: Offline

Re: Jak dostać się do czujnika neutral

Post autor: micek1968 »

a ten kabalek to gdzieś pod spodem silnika czy gdzies pod jakimś deklem? nie mam pojęcia gdzie tego szukać..
Pozdrawiam
Micek
Obrazek
graf17
Status: Offline

Re: Jak dostać się do czujnika neutral

Post autor: graf17 »

W mojej 700 przerwał się kabelek w wiązce idącej od lampy do silnika ( chyba ) , w każdym razie przerwa była w okolicy główki ramy po lewej stronie moto , przed bakiem .
Efekt był taki ,że neutral raz świecił , a raz nie aż w końcu całkiem przestał i wtedy rozpocząłem poszukiwania aż znalazłem.
Nie miało to wpływu na działanie reszty moto ( starter chodził jak luz rzeczywiście był ) - nie świeciła tylko lampka .
Awatar użytkownika
micek1968
Posty: 871
Rejestracja: 25 października 2009, 12:26
Motocykl: VIRAGO XV 750
Lokalizacja: Zgierz
Wiek: 55
Kontakt:
Status: Offline

Re: Jak dostać się do czujnika neutral

Post autor: micek1968 »

Ponawiam pytanie... czy ktoś wie gdzie jest w 750-tce czujnik neutrala (styki od lampki)? Podobno gdzieś w silniku zalane olejem.. Będę niedługo spuszczał olej to bym przy okazji zajrzał tylko żebym wiedział gdzie by nie rozkręcać wszystkiego...
Pozdrawiam
Micek
Obrazek
Awatar użytkownika
wojok
Posty: 544
Rejestracja: 29 maja 2009, 13:31
Motocykl: VIRAGO 750 '92
Lokalizacja: Rybnik / Kraków
Wiek: 34
Status: Offline

Re: Jak dostać się do czujnika neutral

Post autor: wojok »

z tego co mi wiadomo, to kabelki od czujnika wychodzą z lewego dekla silnika. w okolicy dźwigni zmiany biegów jest czarna wiązka (około 0,5 cm). pamiętaj, że rozkręcanie dekla. będzie wiązało się z nowym uszczelnieniem przy ponownym montażu.
Awatar użytkownika
-waldi-
Posty: 7073
Rejestracja: 14 kwietnia 2009, 22:29
Motocykl: XV700N '85/96+ST1100
Lokalizacja: Oświęcim
Wiek: 46
Kontakt:
Status: Offline

Re: Jak dostać się do czujnika neutral

Post autor: -waldi- »

wojok pisze:z tego co mi wiadomo, to kabelki od czujnika wychodzą z lewego dekla silnika. w okolicy dźwigni zmiany biegów jest czarna wiązka (około 0,5 cm). pamiętaj, że rozkręcanie dekla. będzie wiązało się z nowym uszczelnieniem przy ponownym montażu.
niestety nie, tam wychodzą 3 fazy alternatora i 2 lub 4 przewody od impulsatora/impulsatorów
Obrazek
ELITARNA LOŻA SZYDERCÓW
Obrazek
NIE UFAJ MECHANIKOWI, ZRÓB TO SAM !!!
Nie udzielam porad na PW - od tego jest forum!
Awatar użytkownika
BRODA
Posty: 89
Rejestracja: 28 lipca 2008, 17:56
Motocykl: XV 1
Status: Offline

Re: Jak dostać się do czujnika neutral

Post autor: BRODA »

Czujnik neutralu jest od spodu silnika tak samo zamontowany jak wskażnik oleju tylko że w tylniej części silnika po lewej stronie z widoku jak się siedzi a zlanie oleju jest konieczne.
niedobry82
Status: Offline

Re: Jak dostać się do czujnika neutral

Post autor: niedobry82 »

Jak działa ten czujnik biegu jałowego? czy on dodaje masę do przewodu do niego przykręconego wtedy kiedy jest luz? u mnie jest tak że starter w ogóle nie reaguje jak jest kabelek przykręcony do tego końca czujnika, dopiero jak go przykręcę tak żeby stykał się z masą to moto odpala ale kontrolka pali się wówczas cały czas.
Pomóżce plizzz
Awatar użytkownika
Flower
Posty: 1401
Rejestracja: 09 marca 2009, 21:59
Motocykl: Jędza - XV535 (2YL)
Lokalizacja: Krosno Odrzańskie
Wiek: 33
Status: Offline

Re: Jak dostać się do czujnika neutral

Post autor: Flower »

a nie mylisz przypadkiem z czujnikiem położenia nóżki?

"Ci którzy rezygnują z Wolności w imię bezpieczeństwa, nie zasługują na żadne z nich."

Thomas Jefferson
Blunio pisze: wypada świat widzieć takim jaki jest, a nie taki jakby niektórzy chceli żebyś go widział.
niedobry82
Status: Offline

Re: Jak dostać się do czujnika neutral

Post autor: niedobry82 »

czujnik stopki mam całkiem odpięty więc bankowo nie to ,chodzi mi o ten który jest tuż przy przedniej zębatce
ODPOWIEDZ