zwarcie

Tematy związane z ukladem elektrycznym Virago
wooold
Posty: 10
Rejestracja: 13 grudnia 2009, 20:17
Motocykl: Virago 535 - 97r
Lokalizacja: Gdańsk
Wiek: 61
Status: Offline

zwarcie

Post autor: wooold »

Witam i pozdrawiam ! --mam taki problem dzisiaj odpalałem moją 535 -nie odpaliła -terkotało w rozruszniku --chciałem troche pojeździć więc odpaliłem na kable z auta -----ale osiołek mój kolega jak moto odpaliło zdjął przewody z auta i niechcący dotknął zwarł je , zaiskrzyło i moto zgasł ----odpaliłem ponownie i juz go nie wyłączałem zmontowałem kanapy --i w drogę. Jakież było moje zdziwienie gdy po powrocie i przejachaniu 40 km (troche zmarzłem ) ----wyłączyłem przed garażem , ale zaraz spróbowałem odpalic drugi raz --i nic -- terkocze , ale chyba nie w rozruszniku automat tylkow bocznej pokrywie pod kanapą -przekażnik??? ----nie miałem miernika by sprawdzić czy wogóle jest ładowanie ----czy mógł tak nagle strzelić akumulator? -ma dwa lata i to ten drogi -- czy tym zwarciem uszkodziliśmy cos w obwodzie ładowania? mógł uskodzic sie regulator? ----miał ktoś podobny przypadek ?
dudi o7
Posty: 198
Rejestracja: 20 maja 2008, 09:51
Motocykl: xv750,Road Star 1700
Lokalizacja: Rogów
Status: Offline

Re: zwarcie

Post autor: dudi o7 »

Posprawdzaj bezpieczniki.Prawdopodobnie tylko to.
Awatar użytkownika
-waldi-
Posty: 7073
Rejestracja: 14 kwietnia 2009, 22:29
Motocykl: XV700N '85/96+ST1100
Lokalizacja: Oświęcim
Wiek: 46
Kontakt:
Status: Offline

Re: zwarcie

Post autor: -waldi- »

padł regulator napięcia....
Obrazek
ELITARNA LOŻA SZYDERCÓW
Obrazek
NIE UFAJ MECHANIKOWI, ZRÓB TO SAM !!!
Nie udzielam porad na PW - od tego jest forum!
wooold
Posty: 10
Rejestracja: 13 grudnia 2009, 20:17
Motocykl: Virago 535 - 97r
Lokalizacja: Gdańsk
Wiek: 61
Status: Offline

Re: zwarcie

Post autor: wooold »

wolałbym by to był bezpiecznik -- regulator prawie dwie stówki ------tylko dopiero we wtorek moge sprawdzić -------są tam 4 bezpieczniki i w opisie jest 1 główny ( czy on odpowiada za ładowanie ? ) --2-reflektor 3 -kierunkowskazy 4 -inst zapłonowa ------moto zapalił i jechał 40 km światła były kierunki też , sygnał tez był --------szkoda że nie ma kontrolki ładowania -----pozdrawiam i dzięki za odpowiedz
Awatar użytkownika
-waldi-
Posty: 7073
Rejestracja: 14 kwietnia 2009, 22:29
Motocykl: XV700N '85/96+ST1100
Lokalizacja: Oświęcim
Wiek: 46
Kontakt:
Status: Offline

Re: zwarcie

Post autor: -waldi- »

bezpiecznik główny masz na przewodzie z aku na instalację

kontrolki ładowania nie ma, ale możesz założyć wskaźnik ładowania - przykładowo na jednej czerwonej diodzie która będzie świecić poniżej 12V i powyżej 15V

naładuj akumulator, odpal i zmierz napięcie na nim, włącz światła i zwiększ obroty. Jeżeli będziesz miał poniżej 13,5V to pomiar samych uzwojeń zrób, jak i napięć na zaciskach jego przy różnych obrotach.
Obrazek
ELITARNA LOŻA SZYDERCÓW
Obrazek
NIE UFAJ MECHANIKOWI, ZRÓB TO SAM !!!
Nie udzielam porad na PW - od tego jest forum!
wooold
Posty: 10
Rejestracja: 13 grudnia 2009, 20:17
Motocykl: Virago 535 - 97r
Lokalizacja: Gdańsk
Wiek: 61
Status: Offline

re

Post autor: wooold »

Dzięki za podpowiedzi -i porady ---okazała się że tym zwarciem dobiłem akumulator --nie dało sie go naladować--pewnie od szoku oberwała sie jakas płyta---ładowanie sprawdziłem już na inym aku - nie jest chyba idealne 13,6 v --elektryk mierzył i sugerował że mogło by być tak 14,2v-ale jest i na razie nic nie bedę kombinował !!!!--kupiłem nowy akumulator 12 v 12 ah Yuasa ----w cenie 99,36 zł---w hurtowni inter cars--- nie występuje z elektrolitem - ale litr elektrolitu kupiłem za 5 zł w sklepie motoryzacyjnym po sąsiedzku ---moto znowu sprawne--tylko pogoda znowu nie wiosenna ---pozdrawiam serdecznie !!!
Awatar użytkownika
kyller
Posty: 2198
Rejestracja: 13 marca 2008, 11:05
Motocykl: pożyczony XV1000
Lokalizacja: Warszawa
Wiek: 55
Status: Offline

Re: zwarcie

Post autor: kyller »

ładowanie mogłoby byc co najwyzej 14,3 (na wolnych) 14,0 (na roboczych) bo tak daje sprawny regulator yamahy na sprawnym regulatorze
z reguły wynosi 13,8-13,9 (na roboczych)
13,6 to troche mało ale sprawdz wszytkie złaczki moze odzyskasz te brakujace 0,2
ODPOWIEDZ