Alarm w virago 535, słaby czujnik wstrząsu.

Tematy związane z ukladem elektrycznym Virago
skfarek
Status: Offline

Alarm w virago 535, słaby czujnik wstrząsu.

Post autor: skfarek »

Witam zakupiłem ostatnio alarm do swojej virażki 535 i po podłączeniu go okazało sie, ze ten czujnik wstrząsu co jest tam wbudowany ma 5 stopniową regulacje od 1-5, ustawiłem więc najczulszy czyli 5 i faktycznie jest czuły ale nie az tak zeby od razu po dotknięciu manetki wył. Motor mozna powolutku podniesc ze stopki bocznej i powoli prowadzic i się nie włączy, Kurde co mi z takiego alarmu, centralke z czujnikiem wstrząsu zamontowałem w schowku po siedzeniem. Moze ktoś miał taki przypadek?? Alarm to SPY M-100 z odpalaniem z pilota. Pozdrawiam i proszę o komentarze.
dudi o7
Posty: 198
Rejestracja: 20 maja 2008, 09:51
Motocykl: xv750,Road Star 1700
Lokalizacja: Rogów
Status: Offline

Re: Alarm w virago 535, słaby czujnik wstrząsu.

Post autor: dudi o7 »

Centralka alarmu musi być zamontowana na sztywno na konstrukcyjnym elemencie motocykla,tak, żeby ewentualne wstrząsy mogły swobodnie przenosić się na czujnik umieszczony w centralce.Z drugiej strony za'' czuły "alarm nie spełnia swojej funkcji, gdyż każde przypadkowe wzbudzenie wywołuje fałszywy alarm.
Wiem o co Tobie chodzi...w Twoim przypadku potrzebny by był czujnik POŁOŻENIA, który reaguje nie na wstrząs,a na zmianę położenia pojazdu np.http://moto.allegro.pl/cyfrowy-czujnik- ... 38901.html
ODPOWIEDZ