Kierunkowskazy - ktoś wsadził swoje 5 groszy

Tematy związane z ukladem elektrycznym Virago
Awatar użytkownika
miner
Posty: 10
Rejestracja: 22 sierpnia 2010, 18:22
Motocykl: Virago 535
Lokalizacja: Zawiercie
Wiek: 43
Status: Offline

Kierunkowskazy - ktoś wsadził swoje 5 groszy

Post autor: miner »

Witajcie
W ubiegłym roku kupiłem Virażkę 535 98r. Już na koniec przestał działać przełącznik kierunków przy kierownicy. Kupiłem używkę w dobrym stanie. Niedawno wziąłem się za wymianę. Okazało się, że poprzedni właściciel nieco zmodyfikował instalację. Od tegoż przełącznika kierunków przewód idzie do lampy przedniej. Ten przewód jest zakończony białą kostką i czarną (do świateł mijania). W lampie przedniej przy kostce białej uciął trzy przewody brązowy, brązowo-biały i zielony. Połączył te przewody z innym czterożyłowym i poprowadził je pod siedzenie. Tam widoczne są przekaźniki Hela (jak się dowiedziałem) i dalej już do kierunków.
Powiedzcie mi czy Wy też macie pod siedzeniem 2 przekaźniki Hela?
Czy on przerobił instalację, żeby ominąć przekaźnik kierunków 41R-71, który prawdopodobnie jest uszkodzony, poprzednik ingerował w obudowę.
Prześwietliłem miernikiem przewód od lampy (od białej kostki) do tego przekaźnika i jest OK.
Czy ta przeróbka świadczy o tym, że chciał uniknąć kosztów naprawy przekaźnika 41R-71 ?
Chciałem Wam wrzucić fotkę tych przekaźników, ale jeszcze nie mogę (ograniczenia na forum)
podbiel
Posty: 1639
Rejestracja: 05 czerwca 2010, 14:09
Motocykl: virago xv750 '95
Status: Offline

Re: Kierunkowskazy - ktoś wsadził swoje 5 groszy

Post autor: podbiel »

miner pisze:41R-71
to chyba jest przerywacz kierunkowskazów. Jeśli jest walnięty no to kierunków nie będzie. Ta przeróbka to może awaryjne
Awatar użytkownika
miner
Posty: 10
Rejestracja: 22 sierpnia 2010, 18:22
Motocykl: Virago 535
Lokalizacja: Zawiercie
Wiek: 43
Status: Offline

Re: Kierunkowskazy - ktoś wsadził swoje 5 groszy

Post autor: miner »

podbiel pisze:to chyba jest przerywacz kierunkowskazów.
Pewnie masz rację.

Już zakupiłem sobie nowy przerywacz o tym samym symbolu, ale jest pewien problem - podczas włączenia któregokolwiek kierunku przerywacz brzęczy, zaś włączony kierunek świeci, nie miga.
Czy to oznacza, że przerywacz jest trefny?
Awatar użytkownika
-waldi-
Posty: 7073
Rejestracja: 14 kwietnia 2009, 22:29
Motocykl: XV700N '85/96+ST1100
Lokalizacja: Oświęcim
Wiek: 46
Kontakt:
Status: Offline

Re: Kierunkowskazy - ktoś wsadził swoje 5 groszy

Post autor: -waldi- »

miner pisze:podczas włączenia któregokolwiek kierunku przerywacz brzęczy, zaś włączony kierunek świeci, nie miga.
wygląda na zwarcie w kierunkach lub jest uszkodzony przerywacz
Obrazek
ELITARNA LOŻA SZYDERCÓW
Obrazek
NIE UFAJ MECHANIKOWI, ZRÓB TO SAM !!!
Nie udzielam porad na PW - od tego jest forum!
Awatar użytkownika
miner
Posty: 10
Rejestracja: 22 sierpnia 2010, 18:22
Motocykl: Virago 535
Lokalizacja: Zawiercie
Wiek: 43
Status: Offline

Re: Kierunkowskazy - ktoś wsadził swoje 5 groszy

Post autor: miner »

-waldi- pisze: jest uszkodzony przerywacz
No i tu zaczyna się problem, bo kontaktowałem się ze sprzedającym, stwierdził że kilka dni przed wysłaniem sprawdzał wszystkie przerywacze, które wystawiał na allegro.

Więc pozostaje chyba opcja nr 1 - zwarcie
Od czego zacząć? Czy przyczyną takiego brzęczenia może być zły styk na którymkolwiek połączeniu?
Awatar użytkownika
wąsaty7
Posty: 1416
Rejestracja: 25 stycznia 2009, 14:00
Motocykl: XV 1100 98r.
Lokalizacja: Szczecin
Status: Offline

Re: Kierunkowskazy - ktoś wsadził swoje 5 groszy

Post autor: wąsaty7 »

Prawdopodobnie poprzedni właściciel wyrzeźbił sobie światełka awaryjne i teraz żeby powrócić do oryginalnego przerywacza trzeba doprowadzić instalację elektryczną do porządku.Wywalić to co zamontował i połączyć przecięte przewody.
Wąsaty7
Awatar użytkownika
Straszaq
Posty: 317
Rejestracja: 02 grudnia 2008, 13:02
Motocykl: BMW R1150 RT
Lokalizacja: Konin
Wiek: 45
Status: Offline

Re: Kierunkowskazy - ktoś wsadził swoje 5 groszy

Post autor: Straszaq »

Popatrz dobrze w schematy elektryczne serwisówek. Połączenie świateł mijania z kierunkowskazami zalatuje mi patentem rodem zza oceanu, gdzie wraz ze światłami palą się również kierunkowskazy przednie, a włączenie kierunku powoduje,ze dany kierunek pulsuje świecąc się raz słabiej raz mocniej. Może masz tą wersję instalacji i kogoś to wkurzało i stąd te poobcinane kabelki. Sam mam taką wersję i też myślałem na początku żeby to odciąć ale jakoś przywykłem i już mi to nie przeszkadza.
Nieważne jaki masz motocykl...ważne gdzie nim byłeś.
Awatar użytkownika
miner
Posty: 10
Rejestracja: 22 sierpnia 2010, 18:22
Motocykl: Virago 535
Lokalizacja: Zawiercie
Wiek: 43
Status: Offline

Re: Kierunkowskazy - ktoś wsadził swoje 5 groszy

Post autor: miner »

Straszaq pisze:Połączenie świateł mijania z kierunkowskazami zalatuje mi patentem rodem zza oceanu, gdzie wraz ze światłami palą się również kierunkowskazy przednie, a włączenie kierunku powoduje,ze dany kierunek pulsuje świecąc się raz słabiej raz mocniej. Może masz tą wersję instalacji i kogoś to wkurzało i stąd te poobcinane kabelki.
One nie były w ten sposób połączone, świeciły dopiero w momencie włączenia.

Moim zdaniem poprzednik poprzednik żałował kaski na przerywacz, więc zrobił małą przeróbkę.
Martwi mnie jednak, że nie mogę tego doprowadzić do stanu pierwotnego. Sprzedający zarzeka się, że sprawdzał przerywacz.
Odciąłem te kabelki, gdzie je łączył lutownicą, usunąłem przerywacze Hela, kabel dodatkowy który pociągnął jest już wolny, a tu przerywacz brzęczy, kierunki świecą.

[ Dodano: Pią Mar 25, 2011 5:08 pm ]
Czy jest ktoś z okolicy Zawiercia, kto posiada Virago 535?
Potrzebuję sprawdzić mój przerywacz.
Proszę o kontakt na priv lub tel.505 105 003

[ Dodano: Nie Kwi 17, 2011 8:52 pm ]
Przyszedł mi kolejny przerywacz kierunkowskazów, zmieniłem go na nowy i ..... dalej brzęczy i świecą kierunki ( nie migają ). Przeglądałem jeszcze schemat mojego moto, zauważyłem że ten przerywacz jest połączony z jakąś DIODĄ. Być może jej coś dolega. Czy ktoś może mi pomóc.
ODPOWIEDZ