rozrusznik po 1994 r.

Tematy związane z ukladem elektrycznym Virago
gadrajder
Posty: 14
Rejestracja: 28 kwietnia 2010, 23:36
Lokalizacja: gdansk
Status: Offline

rozrusznik po 1994 r.

Post autor: gadrajder »

witajcie zamierzam kupic virazke 750 moze po 1994 bo cos na lepsze zmienili w rozruszniku jak to stwierdzic ze jest to ta lepsza wersja rozrusznika np.jezeli jest z 1994r.,dodam ze roczniki przed zmianami ubrane bym sie skusil -czy to tak wielka roznica zeby wybierac tylko po 1994 ,czy mozna np.zmienic sam rozrusznik na ten po 1994 w razie np.awarii.moze sa inne jeszcze roznice.dzieki
Awatar użytkownika
Miszczu
Posty: 1813
Rejestracja: 01 stycznia 2009, 21:02
Motocykl: xv 1000 custom
Lokalizacja: Kielce- okolice
Wiek: 43
Status: Offline

Re: rozrusznik po 1994 r.

Post autor: Miszczu »

Nie wiem jak sam rozrusznik, ale oprzyrządowanie (bendix itp) rozni sie brakiem sprężyny odpychającej, szerszymi zebami na kole zamachowym i chyba tyle no chyba, ze coś pominołem :wink: na chłopski rozum to nie widze większego sensu w tych modyfikacjach bo dalej to samo sie dzieje co w starszych :mrgreen: ja zrobiłem po swojemu i cały sezon święty spokój i pali na dotyk :cool:
Obrazek
Ludzie jeżdżą jak wariaci, gnają na złamanie karku... czasem naprawdę ciężko ich wyprzedzić!!!!
gadrajder
Posty: 14
Rejestracja: 28 kwietnia 2010, 23:36
Lokalizacja: gdansk
Status: Offline

Re: rozrusznik po 1994 r.

Post autor: gadrajder »

dzieki za podpowiedz tez tak slyszalem o zmianach w rozruszniku ale bez wiekszych plusow to wyszlo,ale co mnie ciekawi to co do TWOICH zmian podzielisz sie ?
Awatar użytkownika
Miszczu
Posty: 1813
Rejestracja: 01 stycznia 2009, 21:02
Motocykl: xv 1000 custom
Lokalizacja: Kielce- okolice
Wiek: 43
Status: Offline

Re: rozrusznik po 1994 r.

Post autor: Miszczu »

moja zmiana jest dośc ordynarna :lol: ale widac z tym modelem tak trzeba :twisted:
Otóż po pierwsze zaspawałem ''na sztywno'' sprzegiełko rozrusznika, po drugie wywaliłem tą sprężyne co to jej nie ma w wersji ''ulepszonej'' :roll: po trzecie odpowiednio spiłowałem zeby na bendixie- niedługo bede sciągał dekiel w swojej to zrobie fotke o co chodzi :wink:
Obrazek
Ludzie jeżdżą jak wariaci, gnają na złamanie karku... czasem naprawdę ciężko ich wyprzedzić!!!!
Awatar użytkownika
kemot
Posty: 154
Rejestracja: 02 listopada 2010, 22:35
Motocykl: Virago 1000 85r.
Lokalizacja: Przystajń
Wiek: 49
Status: Offline

pytanie

Post autor: kemot »

Witam
Możesz napisać jak spiłowałeś zęby bendiksa,ja własnie stoję przed tym faktem.Zobacz w galeri mój bendiks da się coś z niego zrobić;
Pozdrawiam
Awatar użytkownika
Miszczu
Posty: 1813
Rejestracja: 01 stycznia 2009, 21:02
Motocykl: xv 1000 custom
Lokalizacja: Kielce- okolice
Wiek: 43
Status: Offline

Re: rozrusznik po 1994 r.

Post autor: Miszczu »

Bez problemu da sie spiłowac. Chodzi o to, zeby bendix po spiłowaniu wyglądał jak samochodowy, trzeba spiłowac zeby pod kątem coby sie ''wślizgiwały'' w koło zamachowe- a nie jak w serii zęby płaską powierzchnią w zasadzie ''na farta'' wskakują w koło zamachowe- stąd te zgrzyty :roll: Oczywiscie zanim spiłujesz pod kątem musisz pozbyc sie tego bajzlu który jest obecnie na zebatce tzn pilnikiem pozbąc sie tych progów na zebach, jak bedziesz piłował pod kątem zwróc uwage, zeby naciąc z odpowiedniej strony coby nie przyniosło odwrotnego skutku od zamierzonego.
Ale namotałem :roll: Najlepiej poczekaj na dokumentacje fotograficzną :roll: :mrgreen:
Obrazek
Ludzie jeżdżą jak wariaci, gnają na złamanie karku... czasem naprawdę ciężko ich wyprzedzić!!!!
Awatar użytkownika
ALBINERO
Posty: 1091
Rejestracja: 21 marca 2011, 19:55
Motocykl: Yamaha Virago XV1000
Lokalizacja: Wrocław/UK
Wiek: 58
Status: Offline

Re: rozrusznik po 1994 r.

Post autor: ALBINERO »

Możesz pokazać swoje dzieło dotyczące rozrusznika , zapewne pomoże wielu . Oczywiście jeżeli już masz te fotki .
ODPOWIEDZ