Moc - dławienie? jakie oznaczenia na dyszach?

Jeżeli masz kłopoty ze swoją Virago lub nie wiesz jak coś naprawić to idealne miejsce by o tym napisać
David 535
Status: Offline

Re: Moc - dławienie? jakie oznaczenia na dyszach?

Post autor: David 535 »

hmmm..to dobra wiadomość :mrgreen:

mam wersje 25 KW więc na wałkach dławiona nie jest z tego co kolega mówi ..mam nadzieje że info jest pewne - po wizycie w serwisie okaże się...
miro27
Status: Offline

Re: Moc - dławienie? jakie oznaczenia na dyszach?

Post autor: miro27 »

David nawet jak jest dławiona to powinna V-max 140km/h. moja też jest tak dławiona
ma 25KW i wyciąga 140km/h. u Ciebie raczej coś jeszcze jest z układem zasilania.
David 535
Status: Offline

Re: Moc - dławienie? jakie oznaczenia na dyszach?

Post autor: David 535 »

to nie zasilanie...
dziś mój brat pojechal na przejażdżke i troszke przydusił na dwojce i lalka nagle szarpnęła i się oddławiła .. sama :lol: myśle że jakiś brud mogl byc w gaźniku :grin: proponujecie coś w związku z tym jeszcze zrobić? jakieś czyszczenie gaźników? leci teraz jakieś 140-150 .. to normalnie chyba nie...? czy można jakoś w serwisie sprawdzić jaką motor ma faktycznie moc? czy faktycznie daje te 47 koni?
Awatar użytkownika
Blunio
Posty: 5793
Rejestracja: 11 marca 2008, 10:21
Motocykl: Trek X-Caliber 8
Lokalizacja: Warszawa Bemowo
Wiek: 72
Status: Offline

Re: Moc - dławienie? jakie oznaczenia na dyszach?

Post autor: Blunio »

David 535 pisze:czy można jakoś w serwisie sprawdzić jaką motor ma faktycznie moc?
Mozna, ale na hamowni. Warsztaty takowa nie dysponuja, a w ogole to za drogi gips. Najlatwiej moc poznac po osiaganej predkosci maksymalnej. Ale nie zawsze to bezpieczne. Mozna jeszcze poznac po czasie osiagania predkosci 100 km. Gdzies to nawet niedawno wyczytalem. Jak sie nie myle, to dla normalnej 535 jest to ok. 8 sek. Ale nie jestem pewien. Lepiej sprawdz.
Jezeli chodzi o "samo oddlawienie" to oprocz paprochow podejrzewalbym membrany. Ruchem iglic odpowiedzialnych za dawkowanie paliwa steruja membrany, a nimi podcisnienie wytworzone po odemknieciu przepustnic. Moze sie membrana krzywo ulozyc czy cos w tym rodzaju i juz masz problem, ktry rzeczywiscie moze sie rozwiazac sam. Na wszelki wypadek mozna sprawdzic te membrany. To nieskomplikowane.
Pozdrawiam :-)
Nadzieja to ogień. To ogień, który chce płonąć nawet wtedy, gdy jest gaszony. Nadzieja to nieodparte dążenie, by odnajdywać sens w bezsensie i odkrywać prawdę w zamęcie kłamstw.
Samochód z Niemiec a kobieta z Polski - nigdy odwrotnie!!!
David 535
Status: Offline

Re: Moc - dławienie? jakie oznaczenia na dyszach?

Post autor: David 535 »

tak gaźnik trzeba sprawdzić.. dzięki za podpowiedź! :mrgreen: pozdrawiam! rozumiem że jakieś zanieczyszczenia w gaźniku nie mogły być przyczyną tego zamulenia? raczej jakieś nieprawidłowe ułożenie jednej z membran..? bo objawy były takie właśnie że coś jakby nie otwierało się do końca w gaźniku - stąd reakcja na odkręcenie manetki do połowy..
oprócz gaźnika ktoś coś jeszcze sugeruje...?
Awatar użytkownika
tauzi
Posty: 1
Rejestracja: 22 lipca 2008, 13:04
Motocykl: Virago XV1100
Lokalizacja: Częstochowa
Wiek: 50
Status: Offline

Re: Moc - dławienie? jakie oznaczenia na dyszach?

Post autor: tauzi »

Witam wszystkich.
Miałem kiedyś 535 z Niemiec. Rocznik coś ok 90 (nie pamiętam dokładnie). Była oczywiście zdławiona kryzami w układzie dolotowym. Odblokowałem ją ze względu na to, że podróżowałem w długich trasach z dziewczyną i bagażami, więc potrzebne było więcej mocy.
Raczej polecam taki manewr jeżeli macie ten sam sposób zdławienia ponieważ koszt odblokowania jest niski. Przy innych metodach odradzam ponieważ koszty będą za wysokie.
Jednocześnie chciałbym nadmienić, żeby nie spodziewać się cudów. Bardziej odczujecie przy ruszaniu niż prędkości max. U mnie np. Solo z szybą, przed odblokowaniem ok 125-130 km/h, po odblokowaniu 140 km/h.
pozdrawiam wszystkich :nazdrowie:
Awatar użytkownika
Krys25
Posty: 38
Rejestracja: 03 maja 2009, 19:42
Motocykl: Virago xv535 '97
Lokalizacja: Kurzętnik
Wiek: 42
Status: Offline

Re: Moc - dławienie? jakie oznaczenia na dyszach?

Post autor: Krys25 »

Ja mam xv535 i jedzie max kolo 110-115km/h, przy sprzyjajacym wietrze 120. W dowodzie mam 25kW, czyli koło 36KM, w środę mam przegląd robiony więc do tego czasu nic nie grzebie (chce wogóle dojechać hehe) , kilka dni temu sprawdzałem membrany w jednym gaźniku, membrana jak dla mnie idaelna, dobrze zalożona (tym "cypkiem" pasowała w wycięcie), gaźnik czyściutki, sprawdzałem świece i też nie pokazują, żeby z nimi było coś nie tak. W lutym miałem robioną kosmetykę (likwidowałem rdzę po poprzednim właścicielu) min chromowałem przednie kolano wydechu, nie zauważyłem w nim nic podejrzanego. Po przeglądzie sprawdze króćce ssące, bardzo możliwe żę to na nich mam zdławioną poprzez kryzy. Wyczytałem że te kryzy (coś na podobę tulejek) można wyciągnąc lub jeśli są fabrycznie o mniejszym przekroju to można je powiększyć mechanicznie. W każdym razie będę robił zdjęcia i zamieszcze co robiłem, opiszę dokładnie co i jak, taka wersja dla potomnych : :smile: No i napiszę czy coś się zmeiniło i w jakim kierunku poszły zmiany.

Dodam, że wczoraj wyprzedzająć tira mocno odczułem brak mocy w moto :cry:
Awatar użytkownika
kizes
Posty: 242
Rejestracja: 04 października 2009, 07:41
Motocykl: YAMAHA Virago 535 '97
Lokalizacja: Bydgoszcz
Wiek: 53
Status: Offline

Re: Moc - dławienie? jakie oznaczenia na dyszach?

Post autor: kizes »

Witam
Jutro jadę oglądać Virago 535 1997r wersja S z dwubarwnym lakierem i większą ilością chromu.
No i mam poważny problem. Ona ma w brifie wpisaną moc 25KW czyli ok 35 KM czyli jest zdławiona! Nie znam nr VIN.
Pytanie czy kupować czy szukać wersji 45KM i drugi pytanie:
Czy można Ją oddławić i na czym to polega i ile to kosztuje?

proszę o pilne odpowiedźi
Awatar użytkownika
jojo80
Posty: 401
Rejestracja: 04 sierpnia 2009, 23:05
Motocykl: yamaha virago 535' 2YL. 46ps.91'
Lokalizacja: wadowice
Wiek: 43
Status: Offline

Re: Moc - dławienie? jakie oznaczenia na dyszach?

Post autor: jojo80 »

Krys25, moja lala leci 140 bez problemu. wiecej niemialem mozliwosci-droga. bodajze było o dławieniu coś- kolega adam.p[nick]
http://picasaweb.google.com/lh/photo/BL ... directlink
a tu temat ,coś tam jest o dławieniu moto.
viewtopic.php?t=7490&postdays=0&postorder=asc&start=25
pozatym dławienie tez jest chyba na gaziorach. ale udez do znanych szpecy z forum.ja szukałbym 46km.
by jezdzic trzeba zyć...
teodor2424
Posty: 183
Rejestracja: 30 kwietnia 2011, 21:39
Motocykl: XV 535
Lokalizacja: Sierakowice
Wiek: 42
Status: Offline

Re: Moc - dławienie? jakie oznaczenia na dyszach?

Post autor: teodor2424 »

Odgrzeję troszkę kotleta :)

Wyczytałem że są różne opinie co do dysz w gaźnikach XV535 mikuni w wersji 46KM.
Jedni piszą że sa różne 137,5 i 135 a drudzy że są identyczne 135.
Iglice mam z numerami 5DZ10 na tylnym gaźniku i 5DZ9 na przednim gaźniku.
Mógłby ktoś zweryfikować te dane bo muszę zakupić właśnie komplet tych dysz w celu oddławienia mojej 3BR
Awatar użytkownika
toooomelo
Posty: 5401
Rejestracja: 30 kwietnia 2011, 18:04
Motocykl: XV535 -> FZS600
Lokalizacja: Poznań/Luboń
Wiek: 55
Kontakt:
Status: Offline

Re: Moc - dławienie? jakie oznaczenia na dyszach?

Post autor: toooomelo »

teodor2424 pisze:... w celu oddławienia mojej 3BR
Też byłbym ciekawy :D
Viśniówka -> Mexicana -> Silverka
Obrazek
teodor2424
Posty: 183
Rejestracja: 30 kwietnia 2011, 21:39
Motocykl: XV 535
Lokalizacja: Sierakowice
Wiek: 42
Status: Offline

Re: Moc - dławienie? jakie oznaczenia na dyszach?

Post autor: teodor2424 »

No to rozebrałem sobie komory pływakowe.
Najpierw ujrzałem delikatny syfek osadzony na dnie, potem wykręciłem dysze główne i co się okazało???
Mam dwie te same dysze z numerem 137,5!!!!!
Ktoś może wie o co chodzi??
Czy dławione 3BR miały takie dysze bo już zakupiłem w Larsonie tak jak pisze serwisówka Clymer i jak podawali tutaj koledzy rozmiar 135.
Czy jest możliwe aby dławiona wersja miała większe dysze??

Po wykręceniu dwóch kolejnych dysz tych które są zakryte gumkami (swoją drogą u mnie gumki nie są na wcisk tylko lekko wchodzą czy to normalne??)
Dłuższa dysza ta z malutkimi otworkami po bokach miała oznaczenie 3 a ta krótsza i mniejsza miała oznaczenie 35.
Czy to są standardy??

Trochę fotek dla lepszego zobrazowania:
ObrazekObrazekObrazekObrazek
ObrazekObrazekObrazekObrazekObrazek
ODPOWIEDZ