strzela w wydech :)

Jeżeli masz kłopoty ze swoją Virago lub nie wiesz jak coś naprawić to idealne miejsce by o tym napisać
Hary6
Status: Offline

strzela w wydech :)

Post autor: Hary6 »

witam, mam do was pytanie a mianowicie, założyłem tłumiki cobry i przy hamowaniu silnikiem strzela w wydech, z Andrzejem (kolegą z Bydgoszczy) ustawiliśmy skład mieszanki na trochę uboższy, ale nie pomogło, co najlepiej w takim razie zrobić aby przestało strzelać, wzbogacić mieszankę ? Dodam również ze motor ładnie odpala, przyśpiesz itd. Szukałem informacji na forum, Ayo mówił ze dopala mieszankę w tłumikach (after burning, bodajże), ale mój kolega Andrzej też ma akcesoryjne tłumiki i u niego nic nie strzela :) bo taki zjawisko jest na pewno trochę szkodliwe dla silnika :)

[ Dodano: Wto Kwi 14, 2009 10:19 pm ]
dodam jeszcze, że synchronizacje mam już za sobą :)
Awatar użytkownika
wolbi
Site Admin
Posty: 1084
Rejestracja: 03 września 2007, 17:09
Lokalizacja: Poznań
Wiek: 41
Kontakt:
Status: Offline

Re: strzela w wydech :)

Post autor: wolbi »

Ogladales swiece jakiego koloru sa elektrody? Przy naglym zamknieciu przepustnicy takie wybuchy to niby normalna rzecz, choc mi tylko lekko czasem pyrka w wydechach.
Hary6
Status: Offline

Re: strzela w wydech :)

Post autor: Hary6 »

oglądałem, świece są ok, ale czy na podstawie koloru można dobrze ocenić czy skąad mieszanki jest dobrze ustawiony :) ?
Awatar użytkownika
wąsaty7
Posty: 1416
Rejestracja: 25 stycznia 2009, 14:00
Motocykl: XV 1100 98r.
Lokalizacja: Szczecin
Status: Offline

Re: strzela w wydech :)

Post autor: wąsaty7 »

Mogę tylko potwierdzić słowa AYO odnośnie dopalania mieszanki w tłumikach.Proponuje przeprowadzić synchronizację gaźników,oczywiście po uprzednim sprawdzeniu ustawienia zaworów,gaźnika i samych świec zapłonowych.
Wąsaty7
Hary6
Status: Offline

Re: strzela w wydech :)

Post autor: Hary6 »

wszystko jest ustawione, nowe świece, synchronizacja, gaźnik i ciągle strzela, zastanawiam się co zrobić z mieszanką, czy wzbogacić ją ?

[ Dodano: Wto Kwi 14, 2009 10:55 pm ]
i najważniejsze, czy to jest groźne dla silnika bo każdy ma inną opinie :) ?
Awatar użytkownika
wąsaty7
Posty: 1416
Rejestracja: 25 stycznia 2009, 14:00
Motocykl: XV 1100 98r.
Lokalizacja: Szczecin
Status: Offline

Re: strzela w wydech :)

Post autor: wąsaty7 »

Jak wzbogacisz mieszankę będzie strzelać.Sprawdź poziom paliwa,ma decydujący wpływ na regulację gaźników.
Wąsaty7
Awatar użytkownika
chicken
Posty: 561
Rejestracja: 01 lutego 2008, 12:25
Motocykl: xv 1000, cbr 1100 xx, komar
Lokalizacja: Piaseczno
Wiek: 47
Status: Offline

Re: strzela w wydech :)

Post autor: chicken »

Hary6 pisze:wszystko jest ustawione, nowe świece, synchronizacja, gaźnik i ciągle strzela, zastanawiam się co zrobić z mieszanką, czy wzbogacić ją ?


Spokojnie, jak dla mnie jest ok. Jeżeli synchro i reszta jest w normie..... Mam Viagrę z pustymi tłumikami i tak ma być i już.
Awatar użytkownika
kyller
Posty: 2198
Rejestracja: 13 marca 2008, 11:05
Motocykl: pożyczony XV1000
Lokalizacja: Warszawa
Wiek: 55
Status: Offline

Re: strzela w wydech :)

Post autor: kyller »

chicken ma racje
przy pustych wydechach przy gwałtownym zamknieciu przepustnic bedzie strzelać
Awatar użytkownika
Balwi
Posty: 592
Rejestracja: 17 stycznia 2009, 23:37
Motocykl: XV1100, XJR 1300 SP '01
Lokalizacja: Okolice Inowrocławia
Wiek: 41
Status: Offline

Re: strzela w wydech :)

Post autor: Balwi »

Nie zawsze @kyller. Ja zauważyłem, że tak się dzieje jak silnik jest jeszcze zimny. Na ciepłym nie mam tych objawów.
Awatar użytkownika
Dono
Posty: 2463
Rejestracja: 19 listopada 2007, 17:46
Motocykl: 1100 '91
Lokalizacja: Iskrzyczyn-Skoczów
Wiek: 40
Status: Offline

Re: strzela w wydech :)

Post autor: Dono »

A to tłumików "cobra" nie zakłada się przypadkiem właśnie żeby strzelało? :rock:
"Verba volant, scripta manent" (słowa ulatują, pismo zostaje).
Awatar użytkownika
sin88
Posty: 53
Rejestracja: 28 sierpnia 2008, 23:11
Motocykl: XV750
Lokalizacja: Piekło
Wiek: 36
Status: Offline

Re: strzela w wydech :)

Post autor: sin88 »

Koledzy ja mam podobny problem. Też strzela przy hamowaniu silnikiem z tym że to moj pierwszy motor mam go od kilku tygodni. Wymieniłem olej i świece z tym że jedna świeca z przedniego garka była czarna i wilgotna (pewnie zalana). Czy strzelanie w moim przypadku to też kwestia regulacji gaźników? Mogę na własną rekę coś podregulować bez wakuometru?
Awatar użytkownika
plaza66
Posty: 1313
Rejestracja: 16 maja 2008, 00:21
Motocykl: BMW R 1150 GS
Lokalizacja: Bydgoszcz
Wiek: 57
Status: Offline

Re: strzela w wydech :)

Post autor: plaza66 »

Hary6 pisze:zastanawiam się co zrobić z mieszanką,
Trzeba jeszcze raz obejrzeć świecę na tylnym garnku :razz:
I ewentualnie jeszcze podkręcić...
:rock:
NIEUSTAJĄCEJ MOCY MIĘDZY NOGAMI!!!!

https://www.facebook.com/andyartbydgoszcz

Była MZ ETZ 250 1982, XV700 N 1984, XL 650 Trampek 2002r, jest BMW R 1150 GS

Dziki Wieprz

Obrazek
Awatar użytkownika
kilim69
Posty: 99
Rejestracja: 12 marca 2008, 23:08
Motocykl: vtx 1800c
Lokalizacja: Biała Podlaska
Wiek: 43
Status: Offline

Re: strzela w wydech :)

Post autor: kilim69 »

Tu jest ciekawie napisane na temat gaźników i dlaczego strzela z wydechu. Powód - zbyt UBOGA mieszanka i tak czytając wszystkie posty o strzelaniu z wydechu i że powodem jest zbyt bogata mieszanka to już nie wiem kto ma rację. Opis zaczerpnięty ze stronki grupa ścigacz pl autor rozłożył podobnie jak ayo007 zasadę pracy gaźnika na czynniki pierwsze.
Link do stronki http://grupy.scigacz.pl/Gazniki,CV,dysk ... 09_03.html
Pozdro.
Awatar użytkownika
wąsaty7
Posty: 1416
Rejestracja: 25 stycznia 2009, 14:00
Motocykl: XV 1100 98r.
Lokalizacja: Szczecin
Status: Offline

Re: strzela w wydech :)

Post autor: wąsaty7 »

Koledze z grupy ścigacz coś się pomyliło odnośnie hamowania silnikiem.Podczas hamowania silnikiem,na układ biegu jałowego gaźnika działa wysokie podciśnienie powodując wzbogacenie mieszanki.Powoduje to przekroczenie dopuszczalnej emisji spalin oraz strzały do wydechu. W celu zapobieżenia temu stosuje się w gaźnikach dodatkowe urządzenie (zawór hamowania silnikiem).Godnym polecenia jest PORADNIK MOTOCYKLISTY napisany przez kolegę motocyklistę Rafał Dmowski.Zawarł w niej informacje o budowie,obsłudze,niedomaganiach,technice jazdy a nawet ubiorze motocyklisty.
Ta lektura jest ciekawsza od nieudolnych prób tłumaczenia,a zarazem poparta wieloletnim doświadczeniem.
Wąsaty7
michael
Status: Offline

Re: strzela w wydech :)

Post autor: michael »

ja powiem tyle- delektować się dźwiękiem i cieszyć :) trzeba było zostawić seryjne ciche, jak nie lubisz gdy strzela. jak regulacja cała jest ok, to i tak tego nie wyeliminujesz w pełni.
Damian
Status: Offline

Re: strzela w wydech :)

Post autor: Damian »

Strzelanie w wydech jest dozwolone tylko po gwałtownym otworzeniu przepustnic i ich szybkim zamknięciu.

Przy normalnej jeździe i spokojnemu schodzeniu z obrotów nie ma prawa występować.

Miałem to samo. Powodem było spalanie mieszanki już w tłumiku. Pomogła dokładna regulacja gaźników połączona z podniesieniem poziou paliwa. Dodam, że świeczki były wcześniej bielusieńkie, a strzelanie pojawiło się po wybebeszeniu wydechów (wcześniej było oki). Tak więc tłumik i sama jakość tłumienia spalin ma bezpośredni wpływ na skład mieszanki.
Awatar użytkownika
rzeznia_numer_5
Posty: 1983
Rejestracja: 17 maja 2008, 21:32
Motocykl: pogniecione ścierwo
Lokalizacja: Trafalmagoria
Wiek: 111
Status: Offline

Re: strzela w wydech :)

Post autor: rzeznia_numer_5 »

Mi mechanior wyregulował wszystko co mógł na tip top i dalej napierd...la ale tak jak pisał Damian tylko przy gwałtownym odkręceniu a potem domknięciu przepustnicy. Kazał mi sie nie przejmować więc się nie przejmuję i czerpię satysfakcję z tej kanonady :wink:
Obrazek
ObrazekObrazekObrazek
Awatar użytkownika
ROUTE 66 RIDER
Posty: 1198
Rejestracja: 05 września 2007, 21:54
Motocykl: Virago XV750,VZR1800
Lokalizacja: Warszawa
Wiek: 60
Status: Offline

Re: strzela w wydech :)

Post autor: ROUTE 66 RIDER »

Hary6 pisze:witam, mam do was pytanie a mianowicie, założyłem tłumiki cobry i przy hamowaniu silnikiem strzela w wydech, z Andrzejem (kolegą z Bydgoszczy) ustawiliśmy skład mieszanki na trochę uboższy, ale nie pomogło, co najlepiej w takim razie zrobić aby przestało strzelać, wzbogacić mieszankę ? Dodam również ze motor ładnie odpala, przyśpiesz itd. Szukałem informacji na forum, Ayo mówił ze dopala mieszankę w tłumikach (after burning, bodajże), ale mój kolega Andrzej też ma akcesoryjne tłumiki i u niego nic nie strzela :) bo taki zjawisko jest na pewno trochę szkodliwe dla silnika :)

[ Dodano: Wto Kwi 14, 2009 10:19 pm ]
dodam jeszcze, że synchronizacje mam już za sobą :)
na strzelanie nie ma lekarstwa i koniec!!!!

Ja mam założone od roku Vance&hince tłumiki, filtr K&N, zestaw Dyno-Jet w gaźniku i byłem z tym u samego Tomka Kędziora (kto nie zna mozna spr. w internecie), hamownia Suzuki Poland-position, i w kilku miejscach wcześniej - naucz się z tym żyć i nie słuchaj doradców, którzy widzą inne mozliwości - zaufaj mi - temat przerzeźbiłem - profesjonalnie!

szerokości
VIRAGO XV 750
[you] -- pozdrówka z waffki
"JEŹDZIĆ TRZEBA, AŻ SIĘ NIE DA"
Obrazek
Damian
Status: Offline

Re: strzela w wydech :)

Post autor: Damian »

ROUTE 66 RIDER pisze:Ja mam założone od roku Vance&hince tłumiki, filtr K&N, zestaw Dyno-Jet w gaźniku
Ską wytrzasnąłeś te Dyno-Jety? Parę osób o tym pisało, ale nie udało mi się ustalić źródła ich zakupu.
bartazzz
Status: Offline

Re: strzela w wydech :)

Post autor: bartazzz »

dużą poprawę można uzyskać przez sprawdzenie czy układ nie ma przedmuchów, np na uszczelkach przy cylindrach,. To może być przyczyna strzałów
Awatar użytkownika
plaza66
Posty: 1313
Rejestracja: 16 maja 2008, 00:21
Motocykl: BMW R 1150 GS
Lokalizacja: Bydgoszcz
Wiek: 57
Status: Offline

Re: strzela w wydech :)

Post autor: plaza66 »

bartazzz pisze:czy układ nie ma przedmuchów, np na uszczelkach przy cylindrach
:shock: jakie przedmuchy :shock:
Na uszczelce pod głowicą :?: Tędy strzelać :roll:

Powiedz, że to żart...
NIEUSTAJĄCEJ MOCY MIĘDZY NOGAMI!!!!

https://www.facebook.com/andyartbydgoszcz

Była MZ ETZ 250 1982, XV700 N 1984, XL 650 Trampek 2002r, jest BMW R 1150 GS

Dziki Wieprz

Obrazek
bartazzz
Status: Offline

Re: strzela w wydech :)

Post autor: bartazzz »

pomiędzy cylindrem a kolankiem, tak zaleca producent wydechów akcesoryjnych np ROAD BURNER. Kolega mechanik robił cbr 1000 z yoshimurą i strzelała jak głupia, wymienił uszczelki wydechu i była duża poprawa. A strzela bo zasysa powietrze i jest inny skłąd gazów w wydechu

cytat ze strony ROADBURNER.COM z działu FAQ

Q. I have installed a complete set of Roadburner pipes to my motorcycle. On deceleration the bike pops, how can I fix this?

A. A pop is usually in indication of one of two instances. The most common is that the bike has not been jetted, or was jetted incorrectly. The other instance is a crush gasket at the head. This is one part we do not supply, it is an OEM part. This crush gasket is a one-time crush, similar to a spark plug seal. We recommend replacing this gasket when installing new pipes. There is a chance an air leak at the head/ exhaust junction can lead to the popping.

jasno z tego wynika że strzały wynikają z dwóch przyczyn: złe zestrojenie lub uszczelki przy głowicy. ( zalecają założenie nowych przy zmianie wydechu).
Awatar użytkownika
plaza66
Posty: 1313
Rejestracja: 16 maja 2008, 00:21
Motocykl: BMW R 1150 GS
Lokalizacja: Bydgoszcz
Wiek: 57
Status: Offline

Re: strzela w wydech :)

Post autor: plaza66 »

wymienił uszczelki wydechu i była duża poprawa
Po prostu ciszej chodził, bo nie było przedmuchów...

To w puszce jak masz dziurawy tłumik, to też powinno strzelać :?:
NIEUSTAJĄCEJ MOCY MIĘDZY NOGAMI!!!!

https://www.facebook.com/andyartbydgoszcz

Była MZ ETZ 250 1982, XV700 N 1984, XL 650 Trampek 2002r, jest BMW R 1150 GS

Dziki Wieprz

Obrazek
bartazzz
Status: Offline

Re: strzela w wydech :)

Post autor: bartazzz »

cytuje producenta wydechów. Zinterpretuj sobie jak chcesz...
siwy99
Posty: 48
Rejestracja: 16 stycznia 2009, 22:46
Motocykl: virago 1100
Lokalizacja: Krasnystaw
Status: Offline

Re: strzela w wydech :)

Post autor: siwy99 »

Chodzi o to aby nie dostawało się powietrze z zewnątrz przed cylindrem a nie za !u mnie to było żle dokręcona śruba mocująca łącznik do cylindra.
Pozdrawiam siwy99
Grzegorz
ODPOWIEDZ