Przerywanie Yamaha XV1100

Jeżeli masz kłopoty ze swoją Virago lub nie wiesz jak coś naprawić to idealne miejsce by o tym napisać
I3eMe0
Posty: 1
Rejestracja: 01 października 2016, 18:23
Motocykl: Yamaha XV 1100
Status: Offline

Przerywanie Yamaha XV1100

Post autor: I3eMe0 »

Witam, jakiś czas temu kupiłem virago 1100. Przez pewien czas chodziła idealnie lecz od niedawna zaczął mi przerywać jeden gar :evil: . Problem występuje na zimnym jak i gorącym silniku. Sprawdzałem: filt powietrza jest nowy, filtr paliwa wymieniony, cewki chyba w porządku bo były zamieniane i dalej problem, co 200km świeca robi się osmolona, styki elektryczne skontrolowane, podejrzane luty w module poprawione i nadal nic, dalej przerywa. Czy miał ktoś styczność z takim problemem albo wie co może być przyczyną ?
Ps.Synchronizacja była ostatnio robiona, gaźniki wyregulowane ale nie było zaglądane do nich.
Awatar użytkownika
strazak
Posty: 1412
Rejestracja: 29 listopada 2007, 00:21
Motocykl: XV 1000 GE USA 1984.
Lokalizacja: Piaseczno(złotokłos)
Wiek: 50
Status: Offline

Re: Przerywanie Yamaha XV1100

Post autor: strazak »

zawory, świece, króćce gaźników ale zacznij od powitalni i coś więcej o moto napisz (rok, rynek, przebieg)
ADAM
Awatar użytkownika
Maćko
Posty: 705
Rejestracja: 14 grudnia 2008, 16:46
Motocykl: MG California, Norge
Lokalizacja: Łódź
Wiek: 57
Status: Offline

Re: Przerywanie Yamaha XV1100

Post autor: Maćko »

Ja bym stawiał na przebicie na przewodach wysokiego napięcia bądź "fajce". Najlepiej sprawdzić do wieczorem odpalając moto :rock:
Awatar użytkownika
pisior
Posty: 5366
Rejestracja: 21 sierpnia 2009, 12:55
Motocykl: 535,1100 1500 1255
Lokalizacja: kostrzyn nad odra
Wiek: 46
Status: Offline

Re: Przerywanie Yamaha XV1100

Post autor: pisior »

jak przerywa ? ja miałem zatkany korek wlewu paliwa i też przerywał , nawet potrafiła stanąc i po kilku sekundach dalej paliła i jechała
Obrazek
Awatar użytkownika
grzegorzbr2
Posty: 4920
Rejestracja: 13 listopada 2012, 21:00
Motocykl: XV 535 1,1 1,7 1,3
Lokalizacja: Świętokrzyskie - TOP
Wiek: 52
Status: Offline

Re: Przerywanie Yamaha XV1100

Post autor: grzegorzbr2 »

Co to znaczy przerywa ? Tzn gasnie czy co ??? Na wolnych czy na wiekszych obrotach, podczas jazdy, przyspieszania , chamowania czy podczas trąbienia w eter ?
Awatar użytkownika
Darek Adamczewski
Posty: 785
Rejestracja: 09 lutego 2015, 18:53
Motocykl: XV1100, Iż49, MZ 250
Lokalizacja: Alex woj. łódzkie
Wiek: 58
Status: Offline

Re: Przerywanie Yamaha XV1100

Post autor: Darek Adamczewski »

No właśnie kolego. Doprecyzuj jak to przerywanie wygląda. Ze dwa tygodnie temu moją Virkę zaczęło telepać na skrzyżowaniu, z wolnych obrotów chciała schodzić, przy ruszaniu trochę mocy brakowało i było czuć smrodek benzyny. Na następnych światłach zdążyłem zauważyć, że spod lewego gaźnika kapnęło kilka kropelek. Do pracy dojechałem, obwąchałem, obejrzałem - niewiele widać. Niby pracuje, ale na obroty wchodzi tępo i trzeba podkręcać na luzie, żeby nie zgasła, no i ten zapach wachy. W przerwie poszedłem z kolegą (w końcu 2 inżyniery od samochodów :D ) i zaczęliśmy od wykręcenia świecy - czarna i brzydka. Wkręciłem zapasową starą Bosch-kę, która w moim Polonezie przejeździła z 60-70 tys. i po kłopocie. Zastanawiam się tylko dlaczego z gaźnika zaczęło kapać.
Denerwować się, to tracić własne zdrowie z powodu cudzej głupoty.
ODPOWIEDZ