lagi...stukanie i za miekkie !

Jeżeli masz kłopoty ze swoją Virago lub nie wiesz jak coś naprawić to idealne miejsce by o tym napisać
MuSStaFFa
Status: Offline

lagi...stukanie i za miekkie !

Post autor: MuSStaFFa »

witajcie.. panowie.... nie wiem czy to norma czy tez nie.. ale w mojej virago 750 z reszta i mojego kolegi rowniez przy pokonywaniu "wiekszej" nierownosci wydobywa sie .. taki glooochy dzwiek.. jak byc cos dobijalo.. czy jest na to jakis sposob... czy wystarczy wymienic olej.. ??? a moze trzeba sprezyny.... a moze ktos juz utwardzal to zawieszenie.... hmm ?? dzieki za odp.... i pozdro..
Ostatnio zmieniony 25 listopada 2007, 22:11 przez MuSStaFFa, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
ROUTE 66 RIDER
Posty: 1198
Rejestracja: 05 września 2007, 21:54
Motocykl: Virago XV750,VZR1800
Lokalizacja: Warszawa
Wiek: 60
Status: Offline

Re: lagi...stukanie i za miekkie !

Post autor: ROUTE 66 RIDER »

Prawdopodobnie tylko sprężyny progresywne będą lekarstwem! Ja zmieniłem w serwisie ostatnio olej na gęstszy ale poprawa jest nieznaczna.

szerokości :mrgreen:
Jarek
VIRAGO XV 750
[you] -- pozdrówka z waffki
"JEŹDZIĆ TRZEBA, AŻ SIĘ NIE DA"
Obrazek
Awatar użytkownika
ayo007
Posty: 1207
Rejestracja: 12 września 2007, 21:51
Motocykl: yamaha virago 1100
Lokalizacja: Księstwo Cieszyńskie
Wiek: 55
Status: Offline

Re: lagi...stukanie i za miekkie !

Post autor: ayo007 »

..nie wiem, czy ta wersja ma pompowane zawieszenie, czy nie, jesli ma to mozna podbic cisnienie powietrza w lagach, a jesli jest to wersja niepompowana, to tylko wymiana spreżyn na progresywne..widziałem na Ebay w Niemczech po ok 80 EURO..
Virago 1100,na razie starczy..:)
MuSStaFFa
Status: Offline

Re: lagi...stukanie i za miekkie !

Post autor: MuSStaFFa »

wszystko jasne w takim razie ..
wielkie dzieki.. chcialem sie tylko upewnic... a moze mi ktos powiedziec czego tak naprawde szukac.. bo nie bardzo sie na tym wszystkim znam..ale z checia... bym to zmienil...
danek25
Posty: 189
Rejestracja: 15 lipca 2014, 12:27
Motocykl: virago XV700
Lokalizacja: Zambrów podlasie
Wiek: 40
Status: Offline

Re: lagi...stukanie i za miekkie !

Post autor: danek25 »

Koledzy od świeże temat bo u mnie też dobija i coś wtedy klepnie stuknie. Olej wymieniałem latem i robiłem uszczelnienie lag, ale przed wymianą też pukało. Opanowałeś temat jakoś inaczej czy wymieniałeś sprężyny? A i jakby ktoś mógł mnie oświetlić w temacie podkładek pod sprężyny, gdzie podkładać i jaką grubość?? Ewentualnie czy takie stuknięcie może powodować panewka w ladze?
Awatar użytkownika
leszekk
Posty: 4146
Rejestracja: 26 kwietnia 2009, 21:35
Motocykl: XV750 -> BMW R1200GS
Lokalizacja: mazowieckie
Status: Offline

Re: lagi...stukanie i za miekkie !

Post autor: leszekk »

Podkładki to nie jest słuszny kierunek. Sprężyny progresywne kosztują circa 100 euro. Jak zlecisz wymianę u mechanika to zapłacisz 500. Wierz mi - to zupełnie inna jazda - obojętne czy solo czy z plecaczkiem czy z bagażami. Inne prowadzenie, inne hamowanie - wreszcie nie boisz się wcisnąć klamkę hamulca.
In God we Trust -- all others must submit an X.509 certificate.
Awatar użytkownika
tylust
Posty: 2698
Rejestracja: 13 stycznia 2014, 09:26
Motocykl: XV 750 1982r.
Lokalizacja: Kalisz - Wlkp.
Wiek: 51
Status: Offline

Re: lagi...stukanie i za miekkie !

Post autor: tylust »

Tak jak Leszek pisze. Sprężyny progresywne to zupełnie inna jazda. Tu masz przykład do XV700. Z przesyłką ok 120 USD.
http://www.ebay.com/itm/Progressive-For ... 3b&vxp=mtr
Tomek
danek25
Posty: 189
Rejestracja: 15 lipca 2014, 12:27
Motocykl: virago XV700
Lokalizacja: Zambrów podlasie
Wiek: 40
Status: Offline

Re: lagi...stukanie i za miekkie !

Post autor: danek25 »

Wymiana to 20 min więc sam ogarnę sam lagi uszczelniałem to tym bardziej sprężynki wymienie. 700 i 750 ma te same sprężynki?
Awatar użytkownika
vinny
Posty: 1107
Rejestracja: 03 marca 2011, 00:00
Motocykl: xv 750 92 4FY
Lokalizacja: Gdańsk , Ballinasloe co Galway ROI
Status: Offline

Re: lagi...stukanie i za miekkie !

Post autor: vinny »

danek25 pisze:Koledzy od świeże temat bo u mnie też dobija i coś wtedy klepnie stuknie. Olej wymieniałem latem i robiłem uszczelnienie lag, ale przed wymianą też pukało. Opanowałeś temat jakoś inaczej czy wymieniałeś sprężyny? A i jakby ktoś mógł mnie oświetlić w temacie podkładek pod sprężyny, gdzie podkładać i jaką grubość?? Ewentualnie czy takie stuknięcie może powodować panewka w ladze?
Sprawdz czy nie masz luzu na lozyskach glowki ramy , jezeli lozyska sa padniete to bedzie stukac .Jak sprawdzic ? Temat opisany na forum .
vinny ROI
Ride free!!
You'll never see a Bike Outside a Shrink's Office
danek25
Posty: 189
Rejestracja: 15 lipca 2014, 12:27
Motocykl: virago XV700
Lokalizacja: Zambrów podlasie
Wiek: 40
Status: Offline

Re: lagi...stukanie i za miekkie !

Post autor: danek25 »

Łożysko główki ramy minimalny luz ma i już zamówione. Sprężynki też chce kupić.A czy te progresywne sprężynki są takie same do XV700 rok 86 i do XV 750 z lat 90 bo w aukcji z ebay jest podane roczniki od 85-87 czyli niby jakaś różnica jest? Nie wiem jakie mam zamówić a wolałbym kupić u nas w Polsce bo ceny podobne i nie kombinować z ebay-em. Może jakiś namiar na pasujące do mnie ale w kraju?
Awatar użytkownika
leszekk
Posty: 4146
Rejestracja: 26 kwietnia 2009, 21:35
Motocykl: XV750 -> BMW R1200GS
Lokalizacja: mazowieckie
Status: Offline

Re: lagi...stukanie i za miekkie !

Post autor: leszekk »

Nie cuduj, kup dedykowane do Twojego motocykla. Ktoś Ci nagada, naobiecuje, a to o Twoje życie chodzi.
Kupowanie na ebay-u prostsze niż na alledrogo więc nie wiem co Cię powstrzymuje
In God we Trust -- all others must submit an X.509 certificate.
Awatar użytkownika
tylust
Posty: 2698
Rejestracja: 13 stycznia 2014, 09:26
Motocykl: XV 750 1982r.
Lokalizacja: Kalisz - Wlkp.
Wiek: 51
Status: Offline

Re: lagi...stukanie i za miekkie !

Post autor: tylust »

W aukcji, którą podałem jest podane 84-87.... bo tylko w tych latach produkowano XV700.... zresztą produkowano je tylko i wyłącznie z powodu tego, że w USA wprowadzono przepisy, które miały chronić rodzimych producentów i Yamaha musiała zmniejszyć pojemność do 700, żeby niejako ominąć te przepisy. Potem przepisy się zmieniły i na rynek amerykański wróciło 750 i większe pojemności. sprężyny z nowszych powinny pasować. Sporo inne zawieszenie mają jedynie Vurago z roczników 1981-1983 - lagi 36mm.... potem (od 1984) wszystkie 700, 750 i 1100 miały 38mm i inną wewnętrzną budowę. Więc na pewno nie będą do Ciebie pasowac sprężyny z tych wczesnych roczników. reszta powinna pasować. Jeśli się mylę to niech ktoś mnie poprawi :P
Tomek
danek25
Posty: 189
Rejestracja: 15 lipca 2014, 12:27
Motocykl: virago XV700
Lokalizacja: Zambrów podlasie
Wiek: 40
Status: Offline

Re: lagi...stukanie i za miekkie !

Post autor: danek25 »

ok już wszystko wiem dzięki wielkie za pomoc.
ODPOWIEDZ