Ubranie virażki na wyjazd. Kuferki - czy pasują?

Testy, komentarze i opinie o wszelkich akcesoriach i produktach motocyklowych
suchy96111pl
Posty: 9
Rejestracja: 22 listopada 2014, 14:15
Motocykl: Virago 535 '87
Status: Offline

Ubranie virażki na wyjazd. Kuferki - czy pasują?

Post autor: suchy96111pl »

Heja ludzie, moja virago 535 '87 jest jeszcze goła, szukam tak do połowy wartości mojej wypłaty(najniższa krajowa xd) by ja ubrać na wyjazd na 5 dni ok 100km od domu. Stąd szukam bagażniko-oparcia pasażera na którym bym coś mógł sobie zamontować. Znalazłem fajny zestaw, akurat na moją kieszeń ale... czy do 535 będzie pasował?

http://allegro.pl/kufry-hepco-becker-3- ... 99549.html

Może znacie inne dobre bagazniki z oparciami tanie do ok. 300zł? :) Reszte kasy wpompowałbym wtedy w rollbag, piórnik etc.

Pozdrawiam
Awatar użytkownika
leczmo
Posty: 1295
Rejestracja: 30 kwietnia 2014, 23:22
Motocykl: Virago 535/VTX 1300
Lokalizacja: Skierniewice
Wiek: 57
Kontakt:
Status: Offline

Re: Ubranie virażki na wyjazd. Kuferki - czy pasują?

Post autor: leczmo »

Ubranko pokazane na fotce to zupełnie nie moja bajka, ale nie o to chodzi w tym poście. Oparcie z bagażnikiem do Virago robi Grzegorz 6 z naszego forum.
Awatar użytkownika
domin75
Posty: 1657
Rejestracja: 07 lipca 2014, 14:31
Motocykl: Yamaha VIRAGO 125
Lokalizacja: Rawicz
Wiek: 49
Status: Offline

Re: Ubranie virażki na wyjazd. Kuferki - czy pasują?

Post autor: domin75 »

suchy96111pl pisze:czy do 535 będzie pasował
Błagam Cię tylko nie zakładaj tego do virago :cry:
Mały jacht, mały motor, chyba czas na mały samolot?!?
Pamiętaj: Nigdy na nic nie jest za późno!!!

Sezon 2015 zakończony : https://www.youtube.com/watch?v=-WdrbQuVcH8
Awatar użytkownika
RAFFEN
Posty: 634
Rejestracja: 01 września 2014, 18:19
Motocykl: Shadow 750 AERO
Lokalizacja: Jasło
Wiek: 41
Status: Offline

Re: Ubranie virażki na wyjazd. Kuferki - czy pasują?

Post autor: RAFFEN »

Nie pasuje takie coś do tego typu motocykla.Jak nie masz za bardzi kasy poszukaj jakieś używki może akurat się coś trafi ale kup sakwy tak jak to przystało.
Z motocyklem jest jak z kobietą , pokochaj, zrozum a potem rozbieraj.
Awatar użytkownika
kris2k
Posty: 3403
Rejestracja: 15 czerwca 2010, 07:24
Motocykl: GuStaw
Lokalizacja: Pabianice
Wiek: 53
Status: Offline

Re: Ubranie virażki na wyjazd. Kuferki - czy pasują?

Post autor: kris2k »

Nie pasuje to srebrny sygnet do złotych zębów. Te kufry ze stelażami to super cena. I mega wygoda. Sakwy ładne, ale moto z tymi kuframi zostawiasz bez strachu że ci ktoś łapę do sakwy wsadzi, czy ją przetnie. Nawet po jeździe w ulewie wyjmujesz zawartość suchą, czego o sAkwach powiedzieć nie można. Kask do centralnego chowasz i idziesz na obiad, zwiedzać czy cokolwiek chcesz jak człowiek. Kufry są zamykane na kluczyk i tak samo na kluczyk przypinane do stelaża. A w domu zdejmujesz i jeździsz golasem. Albo kupujesz sakwy żeby szyku zadać i zakladasz na stelaże.
A dla totalnych ortodoksów jeszcze istnieje opcja obszycia ich skórą. Nawet z frędzelkami.
Ich zalety odkryjesz bardzo szybko.
Awatar użytkownika
tylust
Posty: 2698
Rejestracja: 13 stycznia 2014, 09:26
Motocykl: XV 750 1982r.
Lokalizacja: Kalisz - Wlkp.
Wiek: 51
Status: Offline

Re: Ubranie virażki na wyjazd. Kuferki - czy pasują?

Post autor: tylust »

To są kufry ze stelażami do XV 750 SE rocznik 1981-83. Cena naprawdę okazyjna. Jak swoją kupowałem to klient miał zestaw oryginalny lakierowany pod malowanie motocykla tylko za zestaw wołał 1200 zł !!! Co do pasowania to stelaże pewnie da się jakoś dopasować (dorobić jakieś przejściówki).... co do estetyki nie wypowiadam się, ale tak jak Kris pisze - na pewno jest to rozwiązanie mega praktyczne. .... Sam bym sobie takie sprawił w tej cenie, ale wystrzelałem się na wakacje :wink:
Tomek
suchy96111pl
Posty: 9
Rejestracja: 22 listopada 2014, 14:15
Motocykl: Virago 535 '87
Status: Offline

Re: Ubranie virażki na wyjazd. Kuferki - czy pasują?

Post autor: suchy96111pl »

Sakwy mam lecz to same sakwy i to nie od virago...(dostałem od poprzedniego właściciela) wiszą po prostu i zasłaniaja podnóżki pasażera. Stąd chciałbym bardziej bagażnik jak narazie.

I ta cena okazyjna kuferków czy dużo jest pitolenia z przerobieniem stelaży?
Miał ktoś do porównania miejsca mocowań z 535 i 750 stelaży?
Awatar użytkownika
kris2k
Posty: 3403
Rejestracja: 15 czerwca 2010, 07:24
Motocykl: GuStaw
Lokalizacja: Pabianice
Wiek: 53
Status: Offline

Re: Ubranie virażki na wyjazd. Kuferki - czy pasują?

Post autor: kris2k »

To jak masz sakwy to się nie zastanawiaj. Serio piszę. Przynajmniej będziesz miał stelaże na których sakwy sobie zawiesisz. A jak Ci kufry nie przypasują to sprzedasz je spokojnie i kasę odzyskasz a stelaże Ci zostaną.
Z przerobką nie powinno być problemów, w grę wchodzi chyba jedynie przyspawanie innych plaskownikow do mocowania. Albo i bez spawania dorobienie do istniejących i skręcenia na śruby.
suchy96111pl
Posty: 9
Rejestracja: 22 listopada 2014, 14:15
Motocykl: Virago 535 '87
Status: Offline

Re: Ubranie virażki na wyjazd. Kuferki - czy pasują?

Post autor: suchy96111pl »

W sumie jednak uznałem że kupie oparcie+bagażnik i rollbag. Chyba 50l to na viraż nie za dużo nie? ;)
O sakwach i stelażach pomyśle później.
Tylko teraz muszę się rozejrzeć jakie oparcie+bagażnik.
sebajedrzejczak
Posty: 1
Rejestracja: 15 października 2015, 12:53
Motocykl: yamaha
Status: Offline

Re: Ubranie virażki na wyjazd. Kuferki - czy pasują?

Post autor: sebajedrzejczak »

Myślę że to dobre rozwiązanie, ja też powoli myślę o takich zakupach jak będę miał trochę kasy.
____________________
Mój elektryk w krakowie polecił mi wczasy na wsi.
Ostatnio zmieniony 26 listopada 2015, 11:19 przez sebajedrzejczak, łącznie zmieniany 1 raz.
Pumiwa
Posty: 6
Rejestracja: 04 listopada 2015, 20:19
Motocykl: Varadero
Status: Offline

Re: Ubranie virażki na wyjazd. Kuferki - czy pasują?

Post autor: Pumiwa »

Skoro temat odświeżony, to się włączę. W przyszłym sezonie chciałbym wybrać się na objazdówkę po Europie, ale nigdy do Virago nie dokupiłem nawet bagażnika z tyłu. Chcę kupić jakieś pojemniki żeby wypośrodkować pojemność vs rozmiary, tak aby można było zmieścić się między samochodami gdzieś na trasie w razie potrzeby. Jaki polecacie tylni bagażnik? Na co zwrócić uwagę? Tak na szybko, to myślę, że powinien być łatwo zdejmowany, a nie przytwierdzony na stałe. Tylko z drugiej strony nie powinno się go dać zdjąć za łatwo żeby złodziej nie ukradł.

Kufry boczne skórzane czy z jakiegoś plastiku/metalu? Nie znam się na tym, więc proszę o pomoc. Linki do sklepów/allegro mile widziane.
ODPOWIEDZ